| Andrew9555 a întrebat:

Buna TPU.

As dori sa stiu daca a luat cineva Roaccutane? Doctora mi l-a recomandat insa am vazut pe net ca este un medicament controversat, are o lista impresionanta de efecte adverse si din cate am inteles unele dintre aceste efecte pot fi ireversibile in cazul unor persoane.(de exemplu:starile emotionale, uscarea ochilor si sensibilitatea pielii la soare, toate aceste efecte am inteles ca pot dura chiar si 5-6 ani de la tratament.

Cine a luat acest tratament as dori sa stiu ce efecte adverse a resimtit, daca rezultatul final este cel asteptat, daca acneea a revenit dupa si doze folosita. Mentionez ca doza recomandata de doctora mea dermatolog este de 3 capsule/zi ceea ce mie mi se pare cam mult.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Hazard1 a răspuns:

Salut,am luat eu acum vreo 4-5 ani, sunt niste pastile foarte bune, am luat 6 luni cate 3 pastile in fiecare zi, dupa aceea am luat 2 pastile pe zi timp de cateva luni si dupa 1 pastila pe zi cateva luni si nu imi venea sa cred ca aproape nu mai aveam nimic, eu am luat 1 an ceva gen pastilele astea zi de zi,iar dupa aceea m-am dus sa ma faca cu laserul pe fata,au avut un efect foarte bun pastilele,reactii adverse nu prea am avut eu,daca nu ma insel sa nu te sperii ca urina o sa aiba un miros a pastile,e ceva normal la cate pastile am luat eu,dupa cateva saptamani parca imi ajunsese in gat parca nu puteam sa mai iau...dar am continuat,eu zic sa te tii ca o sa ai succes,iti garantez eu, la soare nu prea poti sa stai, sa ai mai mereu sapca, sau poti sa stai da foarte putin, Bafta.