| Andrew9555 a întrebat:

Buna TPU.

As dori sa stiu daca a luat cineva Roaccutane? Doctora mi l-a recomandat insa am vazut pe net ca este un medicament controversat, are o lista impresionanta de efecte adverse si din cate am inteles unele dintre aceste efecte pot fi ireversibile in cazul unor persoane.(de exemplu:starile emotionale, uscarea ochilor si sensibilitatea pielii la soare, toate aceste efecte am inteles ca pot dura chiar si 5-6 ani de la tratament.

Cine a luat acest tratament as dori sa stiu ce efecte adverse a resimtit, daca rezultatul final este cel asteptat, daca acneea a revenit dupa si doze folosita. Mentionez ca doza recomandata de doctora mea dermatolog este de 3 capsule/zi ceea ce mie mi se pare cam mult.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| AdelaElena88 a răspuns:

Am citit si eu putin despre Roaccutane...Ar fi bine sa mai consulti un doctor. Poti citi mai multe aici http://pasagera.ro/roaccutane.html este foarte bine documentat, poti adresa intrebari de la o persoana specializata in domeniu.