| Alexandra_8746 a întrebat:

Buna TPU as dori sa te intreb ceva: anul asta am noi coleg in clasa, care nu sunt chiar cuminti, fumeaza, injura si altele, dar adevarul e ca imi place de unul din ei cat mine de inalt si el ma invatat sa injur, le foloseam doar in preajma lui atat si ne ciondaneam in fiecare zi cu el. Dupa cateva saptamani am auzit de la o colega ca mi-a dat ignor la id si ca ma uraste, ce as putea face daca nu mai vrea nici sa-mi mai vada numele. Prietena mea sunt sigura ca nu minte pentru ca el era pe mess si vb cu ea dar la mine nu era pe mess si chiar a zis ca ma uraste pentru ca aceasta pritena mi-a trimis
conversatia.
Si ar mai trebui sa stiti ceva eu sunt foarte timida cand vine vorba de dastainuirea sentimenimtelor.
Si motivul pe care ii are de ma uraste este ca numai cu el vb cu injuraturi si el numai pe mine ma batea, dar am crezut ca glumim, eu cel putin am glumit cad ii injuram.

Va rog ajutati-ma! 1

Răspuns Câştigător
| Ingerash a răspuns:

Ar trebui sa il lasi in pace, lasa lucrurile asa cum sunt, sunt sigura ca ai prieteni care iti merita atentia, nu te mai tine dupa vagabontul ala...ca nu merita

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Well, te uraste.de ce? crede-ma ca se scot multe vorbe, si multe discutii neadevarate.nu mai avea tu incredere in toata lumea. vorbeste cu el, intreaba-l daca este adevarat[nu neaparat acum, pentru ca este vacanta]si daca da, de ce? ce ai facut sa te urasca? si daca nu este adevarat, spune-i ceea ce simti pentru el.

| FirstState a răspuns:

De unde stii ca ti-o dat ignore? poate colegei tale tot ii place de el?

| AnduZisAlexandru a răspuns:

Bun! Ca sa inteleg tie iti place de acel baiat! Tu trebuie sa mergi la el si sa ii zici ca il iubesti si intre noi fie vorba cred ca, colega ta te-a mintit deoarece nu cred ca dupa atata prietenie dintr-o data te uraste!

| perceive a răspuns:

Buna!

Esti sigura ca colega ta spune adevarul? Poate te-a mintit... ca sa ramana ea cu el, sau poate din invidie!

Sa iti dau un sfat : unui baiat care "nu e chiar cuminte"... sa nu ii spui niciodata in fata ca il placi cum a zis pe aici @AnduZisAlexandru si altii... crede-ma - o prietena a facut asa si a iesit dezastru -!

Dar daca colega ta spune adevarul, atunci eu iti sugerez sa il lasi in pace! Stiu foarte bine cat e de distractiv sa fii cu baieti rai! Dar... mnah! Totusi trebuie sa fii avut el un motiv sa iti dea ignor si restul, ai facut ceva? Nu stiu! Poate cineva i-a bagat strimbe despre tine!

Daca il placi mult - ar trebui sa afli ce s-a intamplat, si sa rezolvi situatia!

Succes!

| happyness_6113 a răspuns:

Nu poti sa te iei dupa cineva.De ce esti asa sigura ca ti-a dat ign? Informeaza-te tu, nu te lua dupa ce auzi.Nu poate sa "te urasca" fara motiv. Cel mai simplu, si daca ai curajul necesar, intreaba-l pe el directthinking