| Th3Li0N a întrebat:

SALUT, Am o intrebare.A innebunit lumea? Toti copii de varstele 13-16 ani cu tigara in mana cu berea langa ei ce naiba in puii mei? Aia is turbati needucati sau cum is asa de nebuni? Sunt trei care tot se leaga de mine cu injuraturile lor si eu tot ii ignor tot timpu ma injura cu injuraturilea alea ca asa leas bate de capu lor ca tot injuraturi o sa vada.Ma scot din minti astia zici ca is dementi si nu numa ei asa e toata lumea aproape rar gasesti cate 3-4 prieteni sa nu injure sa fie bine crescuti si eu am prieteni cuminti si pentru asta ii multumesc Domnului dar acum serios a innebunit lumea? Eu nu injur dar altu nu se poate abtine?, sau ce e lovit in cap e dement.betivi,prosti, fraieri pfoai imi dispera capu cand vad pe unu dintrasta pfuu m-am descarcat. Spuneti-mi parerea voastra ca eu nu mai suport fraieri!

11 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu incurajez violenta dar problemele de genul, netratate, se acutizeaza. Ei prin curaj, tu incepi sa te descurajezi, si iesi cel mai prost din toata treaba asta. Nu stiu, demonstreaza-le daca se poate ca nu esti persoana de care sa se ia. happy

| reihiuke a răspuns:

Esti sigur ca nu injuri?happy Lumea e nebuna de mult. Nu ai cum s-o schimbi. happy Nu sunt fraieri. Cum tu nu poti sa-i suferi, asa nu pot sta ei fara sa injure. Daca ai fi primit aceleasi influente de mic, probabil asa ai fi facut si tu.

| Th3Li0N explică (pentru reihiuke):

Ai dreptate dar nu ii duce atata mintea? Ce se vor alege din ei nimic pafu doar

| reihiuke a răspuns (pentru Th3Li0N):

Nu ii duce. Lumea traieste asa de mii de ani. Si e un motiv pentru asta. Nu poti sa-i schimbi. In plus oamenii nu au vointa. Tot ce fac, fac pentru ca asa sunt influentati de exterior. :) Daca iti zic acum ca nicio emotie negativa nu e benefica si ca omul ar trebui sa scape de ele, ai zice ca am innebunit eu si ca e normal sa te mai enervezi din cand in cand, ca nu-i nimic rau in asta :D

Uita-te la asta. http://inpremiera.antena3.ro/reportaje/ingeri-in-infern-196.html si nu mai spune de aia :)

| Krokodil a răspuns:

Asa e la moda.

| Mable009 a răspuns:

Da stiu ai foarte mare dreptate dar stii acum in zilele noastre copii de numa 6 ani au iphone si asa acum in ziua de azi parintilor nu le mai pasa de nimic nu le mai pasa de copii lor nu ii educa ii lasa sa faca ce le taie capu...inainte nu era asa dar na acum tot este pe dos si nici nu stii ce o sa se intample maine orice e posibil! Asta e :/

| Ancutza12 a răspuns:

Ai dreptate. Si asta nu e tot. Sunt fetite de 10 ani care deja stiu prea multe. Cum a zis si Krokodil: asa e la moda. ''Pe vremuri'' copiii inca se jucau cu papusi la varsta asta. Dar nu ai ce sa le faci, asa este lumea de astazi. Si daca te injura, este problema lor. Dau dovada de prostie. Nu sunt mai ''tari'' daca injura, beau, fumeaza etc. Nu ii baga in seama. Asta este. straight face

| Loryyy99 a răspuns:

Pai. eu cred ca injuraturiele sun ''modul lor de exprimare''. Probabil nici ei nu erau asa inainte [anturajul\certuri in familie\laughing ]. Pe ei ii face sa se simta bine atitudinea asta de ''superioritate''. Si ca se cred ei cei mai tari, cunosc cazuri de genu... si pe mine ma scot din sarite! ma rog daca ei vor sa isi strice viata.treaba lor! Astia sunt o parte din ''infractorii'' de maine. Parerea mea happy

| TheProsexionist a răspuns:

Asta este societatea in care traim, n-ai ce-i face, nu o poate schimba nimeni.
Spre exemplu, crede-ma ca Londra este cu mult mai civilizata decat Romania. Oamenii sunt mult mai decenti, copii de acolo sunt toti cu castile pe urechi cu ciocolata calda in mana si ii doare in varful p**** de altii. Daca esti pe sosea iar soferul te vede ca esti grabit efectiv isi cere scuze spune: Sorry! Au un alt comportament, super rafinat. Poti sa mergi nud pe strada, sa ai o suta de tatuaje, poti fi satanist crede-ma ca nu te judeca nimeni, nu-i intereseaza. Iar chestia cu injuratul are legatura cu cei 7 ani de acasa. Depinde si autoeducarea asupra propriei persoane. Am si eu niste specimene pe langa mine gen cu fite, cu sticla de bere langa ei si cu luleaua in gura, cine sunt eu si asa mai departe, nu sunt ca ei, nu m-am schimbat in anturajul lor deloc. Daca vei avea vreodata oportunitatea sa mergi in Londra in vacanta, chiar si pentru 3 zile, du-te, o sa ramai uimit de absolut orice.

| valentinaoprea a răspuns:

Deci, asta tine de educatia fiecaruia, nu zic ca eu nu injur, dar fac asta doar cand sunt extrem de nervoasa, si nu intr-o maniera extrem de vulgara. Cel mai bine e sa ii ignori, sa te prefaci ca nu exista, nu au pic de educatie si de bun simt, nu te cobora la nivelul lor!

| Th3Li0N explică (pentru valentinaoprea):

Poi da sti tu cum e vorba aia romaneasca.Te pui cu prostu esti mai prost ca prostu inspiratia a fost de la Master Cheff eu invat mult intr-o zi