| Erekest a întrebat:

Bună TPU! Aș dori un "sfat" dacă pot să zic așa. De fiecare dată când fac sex mă doare în acea zonă. Nu știu de ce..ar putea fi vaginism mă gândesc din cauza unor "traume" însă nu știu cum să tratez asta. Nu vreau să consult vreun medic în legătură cu asta.
Țin să menționez că nu am alte probleme de sănătate care ar putea duce la asta!

Dau fundă!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cauza exacta a problemei mentionate o poate stabili/constata doar medicul ginecolog dupa o consultatie de specialitate.
Multa sanatate!

| Eireann a răspuns:

E suficient preludiu? Folositi un lubricant? Vaginismul e destul de rar intalnit, barbati nepriceputi sunt multi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ţi-e ruşine să mergi la ginecolog, nu ar mai trebui să faci sex.Sexul nu e pentru copile imature.

| Eibogu a răspuns:

Mereu se întâmpla asa?