| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa pun o intrebare am 13 ani si am o scurgere alba din zona genitala.Nu stiu de ce.[tin sa mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala] dau funda la raspunsuri bune.

Răspuns Câştigător
| daiannna_9951 a răspuns:

Buna patrymea sa stii ca nu se intampla absolut nimic cu tine doar ca mai sunt cateva zile si iti va veni mentruatia.Nu e cazu sa te sperii, sper ca ti-am fost de ajutor.te pup

4 răspunsuri:
| TheSpecialOne a răspuns:

Esti baiat sau fata?

| SmileSiAtat a răspuns:

O intrebare mai intai: Nu esti cam mica la 13 ani?:O
Raspuns:Scurgerile vaginale-un semn ca menstruatia trebuie sa apara
Scurgerea vaginala este un fluid limpede si albicios care provine din interiorul vaginului(deschizatura dintre picioare). Acest tip de scrugere este sanatos si absolut normal. Ajuta la buna functionare a aparatului genital si lupta impotriva infectiilor.Cand vei observa pe slipul tau o pata alba cremoasa,este primul semn ca menstruatia se apropie. Daca observi ca scurgerea este mai densa,galbuie sau mai inchisa la culoare, daca miroaseneplacut sau iti cauzeaza mancarimisau arsuri, poate fi vorba despre o infectie vaginala.In acest caz, viziteaza-ti doctorul.Majoritatea infectiilor vaginale se trateaza cu usurinta.
Mai multe detalii gasesti pe: www.noifetele.ro
sper ca te'am ajutat:*

| SmileSiAtat a răspuns:

Scuze la faza cu : o intrebare...am inteles ca ti-ai inecput viata sexualaoh go on

| dddyyy a răspuns:

happyo sa ai menstruatie in scurt timp.atata tot