| LanaDelRayFan a întrebat:

Hello! Peste cateva zile am o programare la ginecolog, insa vreau sa stiu daca a mai trecut vreo fata prin asta ca sa stau mai linistitalaughing) de cateva zile am observat ca am o scurgere galbena, cu un miros specific putin intepator (usor acid), vâscos, mancarimi ocazional si roseata in zona genitala. Mentionez ca inca nu mi-am inceput viata sexuala. Stiu ca nu imi pot rezolva problema aici, doar vreau sa stiu daca a mai trecut cineva prin asta si ce poate fi, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

O infecție, nu îți face griji.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o infectie cu candida, din cauza antibioticelor care ti-au schimbat PH-ul local si bacteriile de candida albicanis s-au inmultit.
Tine minte pentru viitor, sa iei PROBIOTICE cand iei antbiotice, ca sa nu mai faci candida bucala sau vaginala.
Spala-te cu apa calda in care ai dizolvat 2 linguri de bicarbonat, ca roseata si usturimea sau mancarimea sa dispara si sa se vindece locul. Bicarbonatul de sodiu este o baza alcalina, care schimba PH-ul si grabeste vindecarea.

| alina2k18 a răspuns:

Ceva infectie cum zise colegu, poate candidoza.
O sa-ti ia o proba si o trimite la laborator, dar iti da tratament pe loc ca stie medicul cam ce ai.
Vezi ca poate reaparea daca ai factori de risc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Având în vedere că nu ți-ai început încă viața sexuală, probabil este vorba de o candidoză.