| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va cer un sfat sa va intreb daca voi credeti ca e bine ce am de gand sa fac. Este un baiat cu care vorbesc pe net si imi place de el sunt vreo 6 luni de cat tot incerc sa mi l scot din minte si nu reusesc vb cu el doar pe mess, ce credeti ar trebui sa nu mai intru pe mess sa nu mai vorbesc cu el deloc ca sa pot sa ii uit. Va rog cat mai multe raspunsuri. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Asta e aiurea de tot. Daca vb cu el doar pe net si sunteti la o distanta mare si nu va puteti intalni deloc ar trebui sa pui punct la tot si gata, ca sa poti renunta la el de tot, ca sa nu il ranesti prea tare pe baiat ii spui cum sta treaba si gata. ii dai ignor sau iti schimb idul fara sa il dai si lui! Sper ca te-am ajutat! funda? Plzz

| RawrLexa a răspuns:

Si eua m un prieten pe messenger,amic.
Ne zicem totul am consoleaze il consolez etc. [mi-a dovedit multe chiar decat cei care sunt langa mine]
Eu cred ca nu trebuie sa intrerupi aceasta convorbire, deoarece totusi este o persoana. Poate iti place de el, spune`i asta. Apoi toate lucrurile se vor da pe fata si va fi mai bine happy.
Funda :d?

| allyssa a răspuns:

Nu inteleg, de ce vrei sa il uiti? daca iti place de el vorbeste in continuare cu el. spune-i ca ai vrea sa va intalniti, sa vorbiti si fata in fata nu doar pe net.incearca sa-i propui sa va vedeti, sa iesiti impreuna daca chiar iti place de el! de ce sa il uiti? uneori in viata poti regreta lucrurile pe care ai avut sansa sa le faci dar nu le-ai facut(crede-ma, ti-o spun din experienta proprie); mai bine sa iti pare rau ca nu a mers relatia decat sa iti para rau ca nu ai incercat cu el o relatie!

| sim0nik89 a răspuns:

(Poti sa ii dai ignore.Simplu!) Dar daca il placi asa mult de ce nu incerci sa afli daca si el te place?happy invita`l la o plimbare prin parc :p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa iti raspung alyssa nu ar merge ce mi zici tu, sunt constienta de asta si in plus vreau sa sa fiu mai linistita sa nu ma mai gandesc tot timpu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok pai nu mi a facut nimic dar stiu ca nu ar mereg suntem prea diferiti

| unu88 a răspuns:

Ignore...simplu happy, daca nu te-ai vazut cu el... nu e mare vrajeala sa il uiti happy e simpluwinking

| piticut a răspuns:

De ce sa il uiti? ti-a facut ceva sau iti e frica de o relatie?