| CarminaDenisa13 a întrebat:

Am si eu o problema, am 14 ani si sunt indragostita de un baiat foarte popular pe care o gramada de fete il plac si ar vrea sa fie cu el, insa el este foarte pretentios. Eu si el ne cunoastem si ne mai salutam din cand in cand insa nu prea vrobim si mie imi place foarte tare de el.Si nu stiu cum sa intru in vorba cu el, el vine des pe la noi prin clasa, si si eu merg des pe la ei dar nicicum nu reusesc sa ii spun ceva si ma omoara acest gand. Puteti sa-mi dati un sfat? Cum ar trebui sa procedez? Apropo tin sa specific ca are iubita dar nu cred ca o chiar iubeste. Oricum, eu mereu am asteptari mari si apoi sunt dezamagita dar de fapt e vina mea pentru ca nu sunt nici macar in stare sa incerc. Vreun sfat? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| fannypack90 a răspuns:

Incearca ca atunci cand el vobeste cu anumiti colegi de-ai tai sa mergi langa ei si sa ii intrebi cine stiu eu ce. Daca este atent la ce spui ramai prin zona si mai povesteste sau macar uitat-te la el cand spune ceva sa pari interesata.cum ziceai..Are prietena..acuma ca vorbesti cu el cateva propozitii nu faci rau nimanui (dar numai atat) si daca va fi interesat de tine va da semne.repet,sa nu dai semne gresite, lasa-l pe el sa calce stramb daca e pana acolo fiindca el e cel care are iubita, e viata lui si deciziile lui.bafta!

7 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Tie ti-ar place ca cineva sa se bage peste relatia ta? Nu uita ca exista o karma sau ce o mai fi si aia, dar te asigur ca functioneaza.

| CarminaDenisa13 explică (pentru doreal):

Karma?

| doreal a răspuns (pentru CarminaDenisa13):

Dap si serios ca merge happy. Nu ai auzit de ea?

| CarminaDenisa13 explică (pentru doreal):

Nu.Ce-i aia?

| doreal a răspuns (pentru CarminaDenisa13):

Noțiune care desemnează o lege universală în virtutea căreia soarta oamenilor ar fi determinată de acțiunile lor din încarnările anterioare; fatalitate, destin.----- e din dex, dar mai pe scurt : Daca faci ceva rau ti se intoarce.

| Daiana03 a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa intervi in relatia lor; ti-ai putea face multi dusmani din pricina asta (prietenii iubiei) si plus de asta nu e frumos. Cred ca daca i-ar placea de tine sau ceva, s-ar baga in seama sau ar vorbi cu tine.

| AndreiPop2889 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca dupa ce o sa fiti impreuna peste putin timp nu o sa fi data la o parte pentru ca i s-a pus pata pe alta.