| CarminaDenisa13 a întrebat:

Am si eu o problema, am 14 ani si sunt indragostita de un baiat foarte popular pe care o gramada de fete il plac si ar vrea sa fie cu el, insa el este foarte pretentios. Eu si el ne cunoastem si ne mai salutam din cand in cand insa nu prea vrobim si mie imi place foarte tare de el.Si nu stiu cum sa intru in vorba cu el, el vine des pe la noi prin clasa, si si eu merg des pe la ei dar nicicum nu reusesc sa ii spun ceva si ma omoara acest gand. Puteti sa-mi dati un sfat? Cum ar trebui sa procedez? Apropo tin sa specific ca are iubita dar nu cred ca o chiar iubeste. Oricum, eu mereu am asteptari mari si apoi sunt dezamagita dar de fapt e vina mea pentru ca nu sunt nici macar in stare sa incerc. Vreun sfat? Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca el te stie, te-a vazut si nu te curteaza, asta inseamna ca nu este momentan interesat de tine si nu este cazul sa mai ai asteptari mari. Ghinion!

| sabin89 a răspuns:

O prietenie cu un baiat mai putin popular are mai multe sanse sa dureze. Cei foarte populari sunt de cele mai multe ori flusturateci. Te lasa cand ti-e lumea mai draga. Cred ca "busola" ta nu indica directia cea buna.

| daniela281 a răspuns:

Cum poti fi sigura ca iti place de el cand doar va salutați? In cazul de fata e atracție fizica, dar daca chiar vrei sa vorbești cu el, n-ai decat sa-i vorbești. Discuțiile de genul asta nu trebuie planificate sau ceva, trebuie sa vina natural, desi ma îndoiesc ca ceva intre voi doi se va întâmpla daca nu vei fi tu prima care intra in vorba cu el.

| Deeyuuuuu a răspuns:

Fii sincera cu el fa-ti putin curaj si spune-i, poate si el te place nu ai de unde sa stii si plus de asta nu risti nu castigi, e mai bine sa risti odata si bine decat sa regreti mai tarziu ca nu ai facut acest pas. :*

Eu cred ca tu esti o fara timida...

| CarminaDenisa13 explică (pentru Deeyuuuuu):

De acord, dar totusi nu e asa usor sa mergi sa ii chiar spui in fata