| DaDyva1992 a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva desi este ceva lung dar na deci a inceput in prima zi de scoala cand am vazut un baiat frumos si m-am indragostit de el si aproape tot timpul ma uitam la el si el sau prietenii lui au vazut asta asa si intr-o zi dupa scoala a vrut sa imi zica ceva si mama intors cu spatele pentru ca ma strigase si cand m-am intors nu am mai zis nimic a zis ca lasa... el si-a facut un cont pe ask.fm un site un poti pune intrebari pe anonim ..si da am pus si eu tot felul de intrebari pana cand intr-o zi nu a fost deloc pe facebook sau ask si na dupa aia cand a venit l-am intrebat ca unde ai fost pentru ca m-am plictisit fara tine si asa si mi-a cerut numele si i-am zis pe facebook si a zis ca sunt tare draguta si na dupa aia in urmatoarele zile nu am mai vorbit deloc si na intr-o zi i-am pus o intrebare si am facut o greseala gramaticala si el a inceput sa rada iar mine nu mia parut asa bine...iar in alta zii a pus pa facebook o poza cu o fata cu mult machiaj si urata pe facebook care zice ca alea sunt fetele din scoala lui desi si noi amvem fete frumoase in scoala noastra si alta poza care era o fata frumoasa care zicea ca alea sunt fetele din alta scoala iar eu mi-am dat seama ca el nu este genul meu asa ca vreau sa-l uit dar nu pot pentru ca i-l vad in fiecare zi la scoala si nu pot dar vreau sa-l uit de tot vreau sa caut pe altcineva dar nu gasesc va rog dat-im sfaturi ce pot sa fac?

12 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Nu trebuie sa cauti pe cineva ca sa il uitit, daca nu poti.
Daca nu poti sa il uiti nu ai ce sa faci, mai ales ca e la aceeasi scoala cu tine si il vezi mereu.
Plus ca poza aia a fost doar asa o chestie pentru amuzament pe facebook. happy

| DaDyva1992 explică (pentru Larisssaa):

Poza nu a fost doar pentru amuzaent si naa nu e genul meu vreau sa-l uit dar mersi pentru sfat.

| WildDream a răspuns:

Evita-l, incearca sa-ti ocupi timpu cu alte activitati placute care sa te ajute sa uiti de el...de exemplu sa inveti sa te exprimi cursiv si pe inteles in scris...ai vazut ca el a ras de greseala gramaticala pe care ai facut-o, nu lasa sa se mai intample asta si cu altii!

| DaDyva1992 explică (pentru WildDream):

Daa dar atunci cand este in alta limba si o stii numai de un an si el de 7? Nu e asa usor :/ dar mersi pentru sfat happy

| WildDream a răspuns (pentru DaDyva1992):

Am crezut ca e vorba de limba romana si era de inteles sa rada ca doar na e limba noastra materna si se presupune ca ar trebui sa o stim bine.
Iti doresc ca data viitoare sa dai peste un baiat care sa iti spuna unde ai gresit si sa te invete cum e corect fara a rade ca un tantalau la greselile de lb. straina pe care se intampla sa le faci...

| DaDyva1992 explică (pentru WildDream):

Daa mersi :*

| DiazAndreea a răspuns:

Gandeste-te la defectele pe care le are, incearca sa vorbesti cu prietenii tai, ocupati timpul, incearca sa iti largesti cercul de prieteni si sigur vei gasi pe altcineva mai dragut.

| CarlaaSonia a răspuns:

Pentru inceput incearca sa il eviti cat mai mult, il vezi ca vine catre tine, incearca sa mergi in alta parte, si daca nu ai unde sa mergi, incearca sa nu te uiti la el... am avut si eu o problema asemanatoare, l'am evitat pe baiat timp de 3 saptamani iar acum, cand il vad, nu ma mai rosesc ca si altadata laughing... vine vacanta de iarna, asa o sa poti sta departe de el si nu o sa il mai vezi, o sa vezi ca iti va trece happy

| DaDyva1992 explică (pentru CarlaaSonia):

Da asta si fac nu pot sta langa el sau sa ma uit la el sau sa vorbesc despre el ca ma fac ca o ROSIE dar ROSIE ROSIE ...si vreau sa il uit cat mai repede posibil si mersi de sfatwinking

| chocotoff a răspuns:

Am patit si eu chestia asta, stiu cum este dar totusi eu am reusit sa trec peste, adica m-am gandit in felul urmator : Daca o sa vrea sa fie cu mine la un moment dat tot eu o sa ajung sa ii dau "pantofii" pentru ca nu o sa-mi placa felul lui de-a fi, plus ca o sa fie timp pierdut aiurea. In plus m-am gandit ca daca nu ma place. nu am ce ii face, sunt atatia baieti care probabil ca te plac dar tu nu ai avut cum sa observi chestia asta pentru ca erai prea orbita de "fat-frumos". Sper ca ti-am fost de ajutor. funditapuppy dog eyes?

| DaDyva1992 explică (pentru chocotoff):

Da eu sunt bucuroasa ca am ajuns sa vad care e felul lui si asa acum sa vad ce va urma o sa il uit sau nudar mersi pentru fat si da nu e asa usor de uitatdaca vrei o sa iti trimit o poza cu el happy

| xBuSy a răspuns:

Safatul meu? Nu te lua dupa ce crezi... Incearca sa cunosti, incearca sa fi sigura happy. Ceea ce spun este ca ar fi mult mai usor sa incerci sa-l ai aproape, sa vezi daca merge sau daca nu si apoi in caz ca nu merge sa pui punct. Pentru ca mai tarziu ai putea avea regrete ca nu ai vrut sa incerci... Si de cat sa te intrebi prin casa "Oare de ce nu am incercat?" mai bine incerci si te convingi. Parerea mea happy