| alejandrobossdeboss a întrebat:

Buna TPU, as vrea sa vad daca mai are cineva aceasta "problema" a mea in legatura cu penisul.
Am 13 ani si nu ma simt confortabil sa-mi trag pielea peste cap si nici nu stiu daca pot... se trage greut. Cand ma masturbez nu simt placere absolut deloc, ar trebui sa ma ingrijorez sau imi va trece cu timpul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un medic urolog, pentru ca ce ai tu se cheama FIMOZA, sa constate gradul fimozei si sa-ti dea tratament sau sa-ti propuna, o mica interventie chirurgicala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa faci exercitii de largire a deschiderii preputiului cu ajutorul a 2 degete asa cum este prezentat in urmatorul film educational :
INELE ELASTICE PENTRU LARGIREA DESCHIDERII PREPUTULUI
https://www.youtube.com/watch?v=2FW-sALC-2g

| alejandrobossdeboss explică (pentru corbulalbrosu):

Ok am sa încerc mulțumesc

| Emilian65 a răspuns:

Tebuie sa te ingrijoreze problema pe care o ai tu penisul. Consulta un medic urolog.