| ClearSky00 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa var cer niste parerI.Vi se pare normal ce se intampla in ziua de azi? Adica fete de 11 ani umbla cu baieti de 16. Mi-e mi se pare foarte ciudat ce se intampla dar intr-un fel si normal nici nu stiu ce sa mai cred.Va rog niste pareri sincere

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

De pe la 9 ani incepe sa se manifeste o dorinta de libertate mai mare. Asta nu inseamna ca relatiile incep de la 9 ani. Cei de 9 - 10 - 11 ani isi gasesc libertatea in gasca.

Cu timpul incep sa se dezvolte si relatiile mai apropiate, dar tot in gasca.

Relatia in doi devine mai importanta decat gasca de pe la 14 - 15 ani.

Foarte posibil sa existe si abateri de la norma. Dar nu astea ar trebui sa ingrijoreze.

Mai mult ar trebui sa ingrijoreze consumul de tutun, alcool si droguri, violenta in scoala si in familie, lipsa educatiei sexuale sistematice de timpuriu, numarul mare de mame adolescente sub 15 ani si numarul mare de avorturi la adolescente. La toate astea se mai adauga si proasta comunicare cu parintii pe teme de sex, alcool, droguri.

4 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Holzmann1617 tu esti primul care afirma acest lucru si anume ca o copila de 11 ani ar fi intr-o relatie cu unul care are 16 ani cu fl**i la **** si cu sp**ma, eu inca unul nu am mai auzit de asa o relatie, de obicei flacaii de 16 ani aleg fete de 20, 20 si ceva de ani ca sa aiba de unde invata, nu fete neexperimentate de doar 11 ani, sigur nu ai gresit cv? happy

| Kanpeki a răspuns:

Din pacate a devenit normal.
E o prostie. Aia isi asuma niste riscuri prea mari dar fetele din ziua de azi sunt prea slutty deci nu ar avea nici o problema.

| RAY a răspuns:

Eu nu am vazut asa ceva dar daca e real e foarte dramatica situatia

| Mary012 a răspuns:

Daca asta ti se pare intr-un fel normal ce zici de 2 baieti care umbala unu cu altul sau 2 fete( ca cuplu). Sincer eu in Alexandria nu am vazut pana acum. Cred ca ar fi interesant.