| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Aseara am facut sex neprotejat cu iubitul meu(eu am 16 ani, el are 17)stiu ca exista riscuri de imbolnavire sau de sarcina. Mi-e frica sa le spun parintilor pentru ca am doar 16 ani dar nu le voi spune desi am fost pregatita.Nu as vrea sa fiu insarcinata. El e cel care m-a dezvirginat(el fiind "experimentat", nu m-a durut foarte tare si a curs putin sange. El nu cred ca a ejaculat in mine adica a spus sa ne oprim(nici el nu vrea copii la varsta asta.Nu inteleg cum poti ramane insarcinata, daca el ejaculeaza(eu n-am simtit nimic? Ce e aia sperma? Nu prea stiu ce se intampla intr-un act sexual si cum e cu sexul asta. Ajutati-ma cu pareri, sfaturi.Care ar fi consecintele, cum isi da lumea seama ca esti nu esti virgina? Multumesc fundita

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
El nu crede că a ejaculat în interior dacă spui că este experimentat?
Te-a dus de nas, gâscuță! La 16 ani nu te-ai grăbit să ai un contact sexual fără să te documentezi înainte ce implică viața sexuală cu bune și cu rele? Toate lumea întreabă după! De ce? Mereu mă întreb și nici până în prezent nu am găsit un răspuns!
Dacă evenimentul a avut loc aseară mai ai timp să-l pui să-ți cumpere pilula de urgență (te-a făcut femeie și are o responsabilitate față de tine, se găsește la farmacie și nu costă mai mult de 20-30 ron) care te ferește de o posibilă sarcină, nu trebuie să treci printr-un chiuretaj de la vârsta asta. Pe viitor, să folosească prezervativul (unul de calitate, să fie în termen și atent la manevrarea lui) și dacă nu vrea nu o mai faci, trebuie să-ți impui punctul de vedere.
Un bărbat poate să își dea seama dacă mai ești virgină sau nu în urma unui contact sexual, nu se vede prin haine sau la mers!
Sperma este lichidul seminal în care se află mii de spermatozoizi unde doar unul reușește să fecundeze ovulul în perioada de fertilitate a femeii.
Pune mâna și citește aici ca pe viitor să nu mai așa de "aeriană": http://www.seximus.ro/
Pa, pa.

| WooLove a răspuns:

Un parinte intodeuna isi cunoaste copilul de asta nu ai cum sa scapi cred. dar cand faci ceva in vaita cand ei o decizie trebuie sa te gandesti de 2-3 ori inainte (la tine nu mai e cazul). acum ioana voi stiti cel mai bine cum a fost cat de bine v-ati simtit... nu cred ca e cazul sa iti faci griji un parinte o sa isi iubeasca copilul indiferente de ce a facut si ce o sa faca. tu trebuie sa stii ceea ce vei face. succes!

| delisa a răspuns:

Vorbeste mai intai cu el si intreaba'l exact daca a ejacuat in tine sau nu. Daca el te asigura ca nu a facut-o nu ai nici un motiv de ingrijorare, iar daca a facu-o asteapta cateva zile si ia-ti un test de sarcina si vezi daca ai ramas insarcinata sau nu! Am vazut fete care au nascut si la 12 13 ani! Iar sperma este acel ceva cu care baietii pot face copii!

| MMadalina a răspuns:

Cum vine treaba:"am fost pregatita" insa "Nu inteleg cum poti ramane insarcinata, daca el ejaculeaza(eu n-am simtit nimic? Ce e aia sperma? Nu prea stiu ce se intampla intr-un act sexual si cum e cu sexul asta".Are logica ceea ce ai spus tu?

| BigBang a răspuns:

Din moment ce nu cunosti implicarile si urmarile unui act sexual, evident nu ai fost pregatita, poate doar trupeste.Cat de experimentat a fost respectivul baiat,nu-mi dau cu parerea,dar eu cred ca orice baiat care a auzit de sex,stie si de prezervativ.
Daca nu a ejaculat in tine,sansele sa ramai virgina sunt nule.
Insa in timpul actului sexual neprotejat, are loc schimbul de fluide corporale, care pot imbolnavii partenerul sanatos. Sper sa nu fie cazul si data viitoare folositi prezervativul.Ca nu mai esti virgina, nu-si da lumea seama, eventul daca nu apar schimbari legate de fizicul tau.

| Cayus a răspuns:

Roagate sa nu fi ramas

| Rain_1754 a răspuns:

Si chiar asa greu ti-e sa te duci la vreoun spital sa-ti dea pastiluta aia gratis? Aia elimina orice risc de-a ramane gravida. Du-te chiar acum daca ai timp, sau vrei sa mai astepti cateva saptamani sa vezi rezultatul?

| camellia_2361 a răspuns:

Cel mai bine e sa folositi prez.happy daca faceti fara,exista riscul sa va invbolnaviti,sau sa se fi terminat in tine,si atunci e clara treaba ca poti ramane insarcinatahappynu trebuie sa simti nimic, decat sa fi toata udahappy pe moment nu se simte dar urmarile se vad cu timpuhappy cel mai bine fa un test de sarcina, sau un control