| Kjufj_Anastasia_1989 a întrebat:

am nevoie urgentă de un răspuns. Daca iubitul meu a încercat sa ma penetreze si a introdus doar capatul pentru ca aveam o durere groaznica si i-am spus sa se oprească, m-am dezvirginat? Nu mi-a curs sânge, m-a durut si de-asta i-am zis sa înceteze.
Acum mama mea vrea sa ma ducă la ginecolog sa vadă daca mai sunt virgina, mai sunt?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa te linistesti definitiv si sa nu-ti faci griji deoarece prin introducerea doar a glandului (capului) in vagin si probabil nici macar complet/in intregime, nu s-a intamplat absolut nimic. Probabil ca himenul nici macar nu a fost lezat din moment ce nu ai sangerat deloc. Trebuie sa stii si pentru viitor caci chiar daca mama ta te-ar duce la un control ginecologic in urma respectivei consultatii, subliniez ca o astfel de consultatie se poate face doar vizual, medicul ginecolog poate constata doar stare de integritate a himenului si in functie de aspectul si starea acesteia se poate exprima doar in privinta faptului daca s-a produs sau nu o deforare. INSA NICIODATA, nici un medic ginecolog nu poate confirma daca ai facut vreodata sau nu sex real/adevarat si nici daca te-ai masturbat mai ales in situatia in care himenul vaginului tau probabil mai este intact din punct de vedere fizic. Deci o astfel de consultatie si constatare nu este concludenta si nici suficienta pentru ca medicul sa se pronunte daca s-a produs o penetrare a vaginului, si de asemenea nimeni si niciodata nu poate preciza in ce moment s-ar fi produs/petrecut deflorarea deoarece despre penetrare nici nu poate fi vorba in cazul tau. Chiar si in cazul in care persoana consultata nu mai este virgina acest lucru nu se poate constata deoarece patrunderea penisului in vagin nu lasa absolut nicio urma. In concluzie, niciodata un medic ginecolog nu se poate pronunta in privinta virginitatii tale, motiv pentru care nu se va hazarda sa se pronunte intro asemenea situatie. Daca vei ajunge vreodata sa fii consultata, vei putea fi foarte linistita si degajata in timpul consultatiei.Te poti duce fara nicio teama deoarece aproape sigur nu ai fost nici macar deflorata, iar despre o eventuala dezvirginare nici nu poate fi vorba. Multa sanatate.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta te-a dezvirginat. Himenul se rupe destul de usor si nu e necesara o penetrare profunda, este suficient cam un sfert din fgrosimea capului penisului ca sa il rupa. In plus, sta dovada durerea, care a fost determinata de ruperea himenului. asadar nu mai esti virgina si ginecologul va vedea asta. dar trebuie sa stii ca mama ta nu te poate obliga sa mergi la consultatie ginecologica. daca ai 16 ani impliniti poti refuza pur si simplu, fara sa te poata obliga (chemi politia daca te forteaza cumva). Insa nu uita ca trebuie sa mergi la ginecolog in prima luna de la acel contact sexual (nu cu mama, ci sigura pentru consultatia obligatorie)

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Posibil. Rolul preludiului este sa excite, destinda musculatura vaginului si sa declanseze lubrifierea vaginului. Mama ar trebui sa te respecte si sa inteleaga ca nu esti "proprietatea" ei, si sa nu abuzeze. sa nu te raneasca. desi ideal era sa faceti Petting. Doar medicul poate sa iti spuna cu certitudine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Esti virgina in continuare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cum poti sustine asta? Baiatul si-a introdus tot capul, poate chiar si urechile, in vaginul fetei.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a curs sange.
Si ma indoiesc ca himenul s-a rupt in urma acestui mic "act sexual".
Si a spus ca durea. Era clar ca urma sa se rupa himenul. Dar nu a facut-o.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai avut contact sexual este posibil sa nu mai fii virgina.