| marius402 a întrebat:

Buna TPU aseara am facut sex protejat cu iubita mea totul bine. Cand am terminat gasit pe prezervativ niste cheaguri de sange. Ea nu are un ciclu regulat si spune ca ar putea fi resturi de la menstruatie. Si a doua intrebare. Daca am facut o protejat pe la 2 noaptea si dimineata doar cateva secunde 5 max si am urinat de dimineata exista vrun risc? Ea nu are un calendar sau ceva pt ca are un ciclu neregulat funda urgent!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Unui spermatozoid ""pardalnic""ii este suficient si o fractiune de secunda pentru a trece din uretra penisului tau in vaginul iubitei si sa provoace vreo boacana.Acest lucru insa nu se putea intampla daca te-ai fi urinat inainte de a o penetra pe iubita ta. In caz contrar exista posibilitatea de a se intampla deoarece nu poate fi exclusa probabilitate dar valoarea acestuia nimeni nu ar fi in masura sa o poata aprecia in procente.In cazul ciclurilor neregulate intotdeauna exista aceasta nesansa si din acest motiv ar trebui ca intotdeauna sexul sa fie facut doar daca se foloseste o protectie.

3 răspunsuri:
| Shriti a răspuns:

Nu.i nimic, bucura.te de viata...

| Anna12341 a răspuns:

Daca nu ti ai dat drumu in ea nu ai nici o treaba, ca de la picaturi de sperma nu ramane gravida

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anna12341):

Ei nu mai spune, chiar asa sa fie? se pare ca nu iti dai seama de enormitatea celor afirmate.Intro picatura de sperma exista cateva milioane de spermatozoizi iar pentru a se produce fecundarea ovulului este nevoie DOAR de 1 singur spermatozoid. Inainte de a spune si alte prostii ar fi cazul ca alta data sa te gandesti.