| Bogdan191919 a întrebat:

am o intrebare mai serioasa.
Vinerea trecuta am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, acestea au fost protejate (cu prezervativ), si duminica seara i-a curs ceva sange de culoare mai deschisa ca si cel de la menstruatie cu ceva lichid care seamana cu acela cand e excitata. Am verificat prezervativul sa nu fie spart sau rupt si a fost inregula plus ca am terminat dupa ce am scos-o, dar totusi sunt putin speriat, mentionez ca saptamana trecuta a fost foarte stresata dintr-un motiv, ce poate sa fie? Duminica seara i-a curs acel sange si luni dimineata mai avea putin si de atunci nimic. Am facut baie de doua ori impreuna daca cumva ajuta asta sau este un factor, multumesc mult. Menstruatia luna trecita i-a venit pe data de 16 sau 18 nu mai stiu exact si are un ciclu regulat

Răspuns Câştigător
| NicoletaSimina a răspuns:

Daca are un ciclu regulat, fiind de 28 de zile, gandeste-te ca-i poate veni la termenul exact, sau cu o zi-doua, sau chiar trei, inainte ca urmatoarea menstruatie sa-si faca aparitia.Este posibil, sa-i fi produs o mica rana interioara.Nu are rost sa-ti faci griji, din moment ce prezervativul nu s-a rupt, ea nu are cum sa ramana insarcinta. Daca acea sangerare continua sa-si mai faca aparitia inca odata, atunci trebuie sa luati masuri drastice.Mergeti cu ea la un control ginecologic,pentru a o examina si pentru a-i da un tratament corespunzator.Un sfat,nu o brusca, cel mai probabil i-ai produs o mica rana interioara! Intotdeauna sa o faci protejat, fie ca este la menstruatie, sau la ovulatie, sau in afara ambelor.Astfel,nu riscati sa aveti o anumita sarcina, care v-ar putea aduce consecinte! Indicat este sa luati o pauza pentru ca acea zona sa se regenereze. Sper ca te-am ajutat!

| Bogdan191919 explică (pentru NicoletaSimina):

Si daca ar fi fost sa ii fi provocat o rana, nu trebuia sa fie imediata sangerarea? Adica e normal sa fie dupa 2 zile?

| NicoletaSimina a răspuns (pentru Bogdan191919):

Nu este normal ca acea sangerare sa fie si dupa cateva zile.Trebuie sa mergi cu ea la un ginecolog, sa vada unde este problema.

| Bogdan191919 explică (pentru NicoletaSimina):

Pai i-am spus asta dar a zis ca daca persista o sa mearga dar cum nu a durat numai o noapte si atat a zis ca nu are rost pentru ca a fost de la stres, dar totusi eu sunt mai ingrijorat, este cumva posibila o sarcina? Adica catusi de putin?

| NicoletaSimina a răspuns (pentru Bogdan191919):

Stai linisitit, nu-ti mai fa atatea griji. Daca sangerarea continua sa apara, mergi la ea la ginecologie sa vedeti care este problema.

| NicoletaSimina a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Cu ea*

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida daca actele sexuale au fost protejate.