| adina_6125 a întrebat:

Buna TPU.astazi am vorbit cu prietenul meu. l-am sunat si i-am spus uite toata lumea a aflat si imi pare rau(nimeni nu stie ca suntem impreuna in afara de 2 prieteni pana acum 1 saptamana). el u s-a suparat a spus nu-i nimic. apoi i-am spus uite daca nu o sa te schimbi pentru ca nu imi place cum te porti cu mine(suntem de 2 saptamani impreuna si nici nu m-a sarutat, nici macar pe obraz nu ma pupat) si daca asta o sa continue eu zic sa ne despartim. l-am intrebat deci spune c o sa se intample? si el a spus ca o sa vezi maine la scoala. ce credeti ca vrea sa faca?
PS:nu cred ca e atat de important sa ne sarutam.nu sunt genul ala de fata.eu doar vreau sa imi arate mai multa afectiune pentru ca nu imi place cum se poarta.stiu ca tine la mine dar vreau sa imi si arate

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El stie ce vrea sa iti demonstreze va fi bine nu iti fa ganduri rele.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Cred că ar trebui să înţelegi (fără supărare!) că toţi avem caractere şi moduri de comportare diferite. Doar pentru că prietenul tău nu îşi arată în mod public afecţiunea, nu înseamnă că tu nu însemni nimic pentru el. De asemenea, nu mi se pare corect să îi ceri să îşi arate dragostea în mod forţat.cred că mai degraba i-ai putea spune că dacă nu simte nimic pentru tine să fie sincer si sa recunoasca. Dar sa sperăm că nu va fi cazul!
Mult succes!

| Maria_7883 a răspuns:

Adina,te sfatuiesc sa lasi lucrurile sa se intample de la sine.Nu il mai presa, deoarece lucrul acesta este stresant.In legatura cu faptul ca ceilalti au aflat: nu este o tragedie,daca tu o sa sublinieszi prea mult faptul ca te deranjeaza ceilalti o sa te agaseze si nu cred ca iti place( trateaza totul cu amuzament, asa nimeni nu o sa aiba ce sa iti faca).In cazul in care maine iti fa face o scena penibila, razi si spune-i ca tu crezi ca nu mai are rost sa fiti impreuna cat el iti pregateste asa cea.

| StaceyG a răspuns:

Nu stiu eu nu il cunosc asa de bine ca tine poate vrea sa se desparte de tine sau sa te sarute asta eu nu stiu vei vedea

Răspuns utilizator avertizat
| trifescugabriela a răspuns:

Simplu! Sincera sa fiu am avut si eu parte de ceva asemanator dar totul era pentru ca dureaza mult ca un baiat sa se acomodeze cu o fata (mai ales daca e un baiat timid) mai da-i timp 2 saptamani e tot putin la mine a durat o luna pana ca iubitul meu sa ibdrazneasca sa ma imbratiseze si dupa alt timp ca sa ma pwpe sau sa ma sarute! Si poate maine la scoala va vb cu tine poate veti sta de vb mai mult sau poate va face fix la ceea te astepti tu!

| Morphinee a răspuns:

Daca nu vrea sa stie nimeni despre voi si s`a suparat cand a auzit lumea inseamna ca nu tine la tine, sau cine stie poate mai e cu alta fata.Mai bine ar fi s`o lasi balta ca nu cred ca mai are rost.Parerea mea tu stii mai bine. Sper ca te-am ajutat

| cristiana_1527 a răspuns:

Ia-ti dupa tine o prietena buna iar daca nu stie aceea prietena spune-i iar prietena te va pazi pe furis iar daca acel baiat va dori sa-ti faca ceva rau ea mte va pazi