| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU`
Astept cat mai multe pareri...
Am un iubit turc cu care vorbesc de 4 luni de zile(dar cu care ma cunosc de 2 ani de zile).El este foarte gelos(chiar daca eu nu ii dau motive) si ne certam mai tot timpul,mai exact( 1 zi da a 2 zi isi cere scuze).Sincer,nu stiu ce sa mai fac,am incercat sa mai tac si sa nu ii zic nimic...imi dati si mie cateva sfaturi sau idei cam ce as putea face?
Multumesc mult kiss

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer,daca tu nu ii dai motive sa se indoiasca de tine si esti o fata la locul tau, nu are nici un motiv sa se poarte asa sau sa reactioneze urat si nu prea exista solutii, decat daca el chiar isi doreste sa se schimbe.Si mie mi se intampla asta in relatia mea dar e de lunga durata,voi sunteti inca la inceput,desi va cunoasteti demult timp, normal ar trebui sa aiba incredere in tine, poate a auzir zvonuri despre tine sau caracterul tau il face sa creada ca l-ai putea trada.Nu e bine ca intr-o relatie sa lipseasca increderea de la inceput,relatia trebuie sa infloreasca,nu sa se deterioreze,trebuie sa munciti amandoi la ea si sa discutati despre asta,caci lucrurile nu pot continua asa,nu va merge relatia daca veti continua in acest fel.Tu demonstreaza-i ca esti o fata cuminte,ca iti pasa doar de el si esti doar a lui,ca nu ai nici o treaba cu altii,si fii iubitoare,dar nu sa exagerezi,arata-i ca tii la el si ca nu esti interesata de altii. Discuta cu el despre asta si spune-i ca daca nu se va schimba nu veti putea continua relatia caci se va distruge,si asta poate il va indemna sa isi schimbe comportamentul, dar fa asta daca vrei sa ai randament, si fii serioasa.Pentru ca daca lucrurile continua asa el va avea o gelozie obsesiva si nu va mai putea fi controlata si lucrurile vor fi mai rele,iti va pune interdictii si va veti certa si mai des,iar o relatie nu inseamna doar cearta, daca el va continua sa fie si mai gelos trebuie sa renunti la aceasta relatie inainte sa fie prea tarziu. Daca crezi ca il poti schimba, incearca.

| CityOfSatan a răspuns:

Si iubitul meu e turc,dar nu e gelos,imi da libertate,si imi face toate poftele,depinde de personalitate nu e din cauza ca e turc,ai putea sa ii spui ca nu mai accepti,si ca daca te iubeste trebuie sa te inteleaga,daca nu, mars, nu esti catelul nimanui ca cineva sa te poata tine in lesa.