| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a întrebat:

Azi ma gandeam sa ii zic baiatului de care sunt indragostita ce simt pentru el, dar eu sunt timida..Sa ii spun pe mess sau in fata? Daca o sa rada? Apoi daca nu ii place de mine,cum mai dau ochii cu el? HELP! Va rog, niste sfaturi :*
Funda

5 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Pentru inceput,daca tot zici ca esti timida,eu cred ca ar trebui sa-i zici pe mess...cel putin,nu vei avea la fel de multe emotii,emotiile vor exista, dar nu vor fi atat de puternice.
si apoi, n-are de ce sa rada, tu incearca, incercarea moarte n-are.
bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu ii spune direct ca il placi. E penibil, mai ales daca nu te place.
Vorbeste cu el pe mess, afla ce parere are despre tine. Cere-i numarul de telefon (daca te place, ti-l da), invita-l la un suc/plimbare prin parc etc.
Vezi daca te place. Dupa aceea, poti sa ii dai de inteles ca il placi.
Bafta!

| AndaVr a răspuns:

Nu stiu asta
Stiu un singur lucru daca unu baiat te place el face primul pas nu tu nu face greseala sa iti exprimi sentimentele in fata unui baiat afla daca te place si dai semne ca il placi si tu!

| MSandu52 a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine sa il chemi intr-un loc unde sa fiti doar voi 2 si sa ii spui in fata...iti spun eu daca e putin mai matur nu o sa rada de tine doar e normal sa intrebi asa ceva pe cineva...

| Vdragos100 a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui intre patru ochi. Daca ii spui pe mess este altfel adica nu ii vezi reactiile. Si fi fara grija Nu cred ca va rade... bafta