| Betynutza a întrebat:

Buna imi place de un coleg cum as putea sa ii arat ce simt pentru el. sunt timida. rusinoasa. sa ii spun in fata iar pe mess nu prea intra. e genu de baiat mai tacut dar totusi nu e. ca si restul un micc help dau fundita! ***

Răspuns Câştigător
| petrina18 a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca daca nu ai curajul sa ii spui in fata, ai putea sa ii dai de inteles printr-o anumita atitudine fata de el sau facand lucruri care i-ar da de inteles faptul ca il placi. desi cea mai buna cale este sa ii spui in fata, este ok sa incerci si asa. Bafta!

3 răspunsuri:
| Handrei a răspuns:

Hmm...de ce nu-i spui sa intre pe mess la o ora anume pentru ca vrei sa vorbesti ceva cu el.ai nevoie de ajutor la o tema sau ceva de genu.si asa deschizi o usa mai aproape de el si eu sunt la fel de tacut.nu socializez cu aproape nimeni si asa m-a agatat si pe mine fostalaughing

| KamaSutra a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa ti fie teama, dar daca totusi iti e uite ce spun eu sa faci:inainte sa ajunga la scoala pune-i un biletel pe banca.In el poti sa scrii tot ce simti pentru el(pentru baiat)si ca poate ati vrea sa va intalniti la un suc, intr-un club...undeva.In fine, spune-i ca ai vrea sa vorbesti cu el in particular
P.S. Poarta-te natural can vorbesti cu el, fii tu insati si vei vedea ca va da rezultate.Multa bafta!

| PiticaLuiGeo a răspuns:

Ai putea sa ii spui in fata altfel il vei pierde.