| Catenstein a întrebat:

Help! Urgenttttcrying((((((((( ma rogggg am nevoie de ajutorrrr multt ajutoorrcrying(
deci nu stiu cum sa ii spun unu baiat ca il plachappy
eu stiu ca el ma place dar nu pare prea timid totusi
eu sunt fff timida >:" el se uita in ochii mei si eu raman ":O" si imi vine sa cad din picioare=]]
nu pot sa ii spun... abia vorbesc cu el pe mess... dar la scoala rad mult cu el ma i-a in brate imi pune mana pe spate imi i-a apararea se holbeaza la mine in timpul orelor si cand ma uit la el face ochii mari si se preface ca se uita in alta parte imi zambeste etc. >8-
in fine eu sunt mult prea timida sa ii spun ca il plac
Help!crying

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

Nu trebuei sa-i spui ca-l placi, dupa cum povestesti tu el deja vede. incearca sa-i zambesti mai mult, sa-i arati ca te bucuri cand il vezi, sa-l intrebi despre lucruri de care ii place sa vorbeasca. si nu uiat gramatica limbii romane! la scoala nu dupa baieti mergi, ci sa inveti. "ia" se scrie legat, eu iau, tu iei, el ia, nu cu cratima.