| Pauladanielayyy a întrebat:

Buna tpu.Azi mi-a venit menstruatia si ma doare foarte tare burta dar imi curge sânge putin! Inainte imi curgea mai mult față de acum.Ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista o destul de mare posibilitate ca in organismul tau sa se fi produs un proces de dereglare a activitatii hormonale, ceea ce poate provoca uneori astfel de modificati privind modul in case se desfasoara sangerarea menstruala. De asemenea este posibil ca in acest caz cantitatea de substanta prostaglandina produsa sa fie mai mare fata de cea produsa de obicei si din acest motiv sa apara senzatia de durere foarte accentuata. Daca ai varsta de peste 16 ani, este indicat sa incerci sa vezi/sa-ti dai seama daca iti amelioreaza durerea medicamentul numit Naldorex. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Pauladanielayyy explică (pentru corbulalbrosu):

Luna trecută am avut primul meu contact sexual... Posibil sa fie asta cauza?

| Sofer a răspuns:

Ai dereglări hormonale. De asta.