| anonim_4396 a întrebat:

azi mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu! problema este ca am facut-o neprotejat infine ce se numeste ca am facut noi...treaba este ca ma dezvirginat pana la urma doar ca nu neam protejat.amandoi ne-am spalat bine inainte si dupa.am sanse sa raman insarcinata? tin sa mentionez ca nu a ejaculat in mine.ce pot sa fac acum? incidentul sa petrecut acum 3 ore.ce pot sa fac?

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca sunt sanse sa fii insarcinata, dupa cum stii, la primul contact sexual, riscul de sarcina este maxim. Poti incerca sa te duci luni dimineata la ginecolog si sa te indrume el mai departe (poate chiar sa-ti recomande pilula de a doua zi daca raportul risc/beneficiu merita). Desi, tinand cont ca te-ar fi durut de 100 de ori mai putin cu prezervativ, presupun ca ati ales varianta fara prezervativ in speranta ca veti avea un copil, ca alta explicatie nu exista

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Începerea vieții sexuale este un incident?
Ce puteai să faci, nu ai făcut: să te protejezi!
Dacă nu te afli la ovulație, nu se întâmplă nimic.
Pa, pa.

| OfataOarecare1 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ciclul mi-a trecut de aprox 7 zile...

| Legiuitoarea a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Bună.
Aproximativ?
Șansele sunt minime dacă nu a ejaculat în interior. Pe viitor să fii mai atentă cu tine.
Pa, pa.

| IloveME a răspuns:

Pastila de a doua zi, ca sa stai mai linistita!
Daca nu a ejaculat in tine ai sanse mai putine de-a ramane insarcinata, dar totusi exista!

| OfataOarecare1 a răspuns (pentru IloveME):

Nu stiu cat costa pastila de a 2 zi...

| IloveME a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Nu sunt in Romania! aici costa 18 euro, deci preturile ar diferi putin intre ele!

| XyYx a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Costa in jur de 70 de lei, si se numeste postinor

| Dianatips a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Costa între 50-70 de lei...
Ştiam 2... dar îmi amintesc doar unul cum se numeşte: Postinor

| mona a răspuns:

Nu cred ca vei ramane insarcinata, nu a ejaculat in tine deci sunt slabe sanse sa ramai

| Azµre a răspuns:

Nimic ce să faci, poți rămâne însărcinată depinde. Decizia e a ta.

| Oana92 a răspuns:

Sa iei pastila de a2a zi pentru ca existe sanse sa ramai insarcinata. Si pe viitor folositi prezervativul, e mai ieftin decat un pachet de scutece!

| Vix999 a răspuns:

La primul contact sexual poate aparea ovulatie spontana, deci esti super fertila.
Se poate ramane insarcinata si de la lichidul pe care el il elimina inainte sa ejuaculeze.
Patilele de a doua zi sunt escapelle si postinor. Costa in jur de 60-80 lei.

| OfataOarecare1 a răspuns (pentru Vix999):

Nu a intrat in mine dacat atunci cand ma dezvirginat a scos-o la 2 minute inainte sa ejaculeze

| Vix999 a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Inainte de ejaculare, barbatii au un lichid pe care il elimina si pe care nu il simt. Si acel lichid contine spermatozoizi...de aici riscul de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Cum să numeşte treaba ce-aţi făcut-o voi, nici atâta nu ştiţi?
Pastiluţa de a doua zi, stai calmă!
Te pup!

| Geniuss a răspuns:

Sa ramai insarcinata slabe sanse si daca chiar vrei sa fii sigura ca nu ramai du-te si cumpara "pastila de a 2 zi" asta ca sa previi sarcina gasesti la farmacie

| OfataOarecare1 a răspuns (pentru Geniuss):

Nu prea am bani si nici nu stiu cam cat costa...

| Soda1234567 a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Trebuia sa te gandesti foarte bine inainte de a face pasul acesta. Suporta consecintele!

| Geniuss a răspuns:

Iubita nu iti fa griji nu ramai asa usor insarcinata asa ca stai linistita ok :p

| Ekim a răspuns:

Nu cred sa ramas insarcinata.da oricum fa un test.