| Yuki24 a întrebat:

Am 18 ani si de curând mi-am început viața sexuala. Problema este ca a doua oara cand am făcut-o, am făcut-o neprotejat. Nu a ejaculat in mine, a iesit, dupa s-a sters, am mai stat putin si am inceput o noua runda. Vreau sa stiu cat cate sanse sunt sa raman insarcinata din aceasta cauza va rog.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca erai in perioada fertila, ai toate sansele sa fii ramas gravida, din cauza spermei care a ramas pe teava de la prima partida sexuala si care s-a scurs involuntar in vaginul tau, in primele secunde cand penisul a fost re- introdus.
Un test corect de sarcina, se poate face DUPa 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| mihai69 a răspuns:

Dacă:
- nu a urinat între partide ȘI
- ești în perioada fertilă
șansele sunt aproape la fel de mari ca și cum ar fi ejaculat în vaginul tău direct.

| Yuki24 explică (pentru mihai69):

Nu a urinat si nu sunt in perioada fertila.

| mihai69 a răspuns (pentru Yuki24):

Păi dacă nu ești în perioada fertilă, care e panica?!?

| sofisis a răspuns:

Destule sanse

| Plato a răspuns:

Există șanse.

| ywar a răspuns:

O noua runda >? M. da ce barbat ai! Rar vezi asa potenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A inceput o nouă rundălaughing parca ai fi la box

| Yuki24 explică (pentru anonim_4396):

Voiai sa zic partida de sex?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexPatriciu a răspuns:

Poți sa rămâi lejer însărcinată!

Eu am pățit-o pe pielea mea cu prietena mea când eram mai mic, da mi voie sa îți explic te rog ca nu vreau sa treceti prin ce am trecut eu :
In timp ce prietenul tău face sex cu tine și mai are puțin sa își dea drumu și nu își da in tine (înăuntru), își da pe tine (pe burta sau in alta parte ) nu salvează cu nimic situația! este totul fals!
Și el se "uda" la fel ca și tine ..adică ii curge un lichid incolor pana sa își dea drumu, acel lichid conține spermatozoizi, adică mai pe scurt poți rămâne însărcinată doar de la sex neprotejat fără sa își dea drumu in tine!
Nu te speria, du-te la farmacie cumpăra pastila de a doua zi, cere-i farmacistei sa îți recomande și scapi de orice grija!
Data viitoare folosiți prezervativ sau programare la medic ginecolog (la clinica privată de ex 150-200lei consultația) și îți da anticoncepționale.
Inafara de o sarcina nedorita poți lua și boli cu transmitere sexuală!