| Chachi913 a întrebat:

Băiatul de care imi place mie insfarsit am aflat ca ma place si el. Dar problema este ca este împreuna cu o fata. Si mi-a spus sa fiu împreuna cu altcineva pentru ca el nu poate. Si știam intr-un fel ca ma place pentru ca se uita lung la mine si imi mai face ai cu ochii... Ce as putea sa fac? Sa stau si sa il aștept. Adică chiar il plac si mai sunt si geloasa pe fata aia crying nu stiu ce sa ma fac

4 răspunsuri:
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Daca fata respectiva ti-e prietena, ai putea sa-i spui despre faptul ca il placi si sa ii ceri ajutorul( desigur, nu mentiona ca si el te place). Daca nu te place, atunci cred ca ar trebui sa-l astepti( daca chiar vrei sa suferi) daca nu atunci uita-l. Daca nu e dispus sa renunte la acea fata pentru tine inseamna ca nu te merita. Si daca se uita dupa tine in timp ce e cu alta, inseamna ca nu o merita nici pe ea. Baiatul asta e cam josnic, parerea mea. Dar daca chiar ti la el, ar fi mai bine sa stai in liniste si sa observi. Cine stie. Poate ai norocul de partea tawinking. Sper ca ti-am fost de folos :X

| RzVq a răspuns:

Ii poti spunde ca tu pe el ii iubesti si poti astepta cat e nevoie ca sa fi cu el si daca si el te place ii zic ca il vei pune pe gaduri tongue.

| SoRiNaQo a răspuns:

Buna, parerea mea ar fi sa te duci si sa ii zici ca il placi, il adori sau sa ii zici ceea ce simti tu fata de el si daca doreste sa iesiti pe undeva, sa va cunoasteti mai bine iar la un moment dat daca chiar reusesti sa il cuceresti poti sa fi impreuna cu el. Dar nu te vinde, gen sa faci ca o "parasuta" (fara suparare ) adica sa recurgi la o modalitate de ai oferi ceva ce el nu a primit de la fata aceea. Adica nu te vinde! happy
Sper ca te-am ajutat, nu ma lua in nume de rau, mi-am spus doar parerea happy Succes!

| dolphin a răspuns:

Nu-l astepta ai facebook?