| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Imi place de un baiat si nu stiu daca el ma mai place. Inainte vorbea cu mine se uita fix in ochii mei, zambea si etc. Acum, intr-o zi in curtea scolii un coleg s-a apucat sa strige ca eu il plac pe baiatul acela si el zicea " daaa da si eu o plac", dupa colegul nu se potolea si s-a dus la el si a spus sa vina sa vorbeasca cu mine si baiatul a zis " da-o ma in ca*at de -aici ". El e mai sensibil si ma gandesc ca a reactionat asa pentru ca ii era rusine de toti baietii de langa el, era cu destul de multi baieti, si era rosu la fata. Nu e asa smecher pe cat se da. Acum se uita dupa mine, azi am fost in parc si era si el, se uita la mine asa din cand in cand, ma vedea ca stau cu doua prietene si cu un baiat care stie ca ma place. Si cand a trecut prietena mea pe langa el, un baiat a impins-o si el a zis: poate mai dai in ea, sa vedem... Deci i-a luat apararea, ma gandesc ca poate a vrut sa ma faca pe mine geloasa. Sunt sigura ca nu ar place-o, pentru ca imi spunea ca nu o suporta. Eu l-am ignorat, doar m-am mai uitat la el iar pe mess nu am mai scos nici un cuvant insa nici el. Nu stiu ce sa fac, va rog niste sfaturi. Nu imi spuneti sa vorbesc cu el, pentru ca e imposibil acum.
PS: Chiar nu e un baiat rau, am avut ocazia sa-l cunosc si nu am profitat la maxim de acest lucru.

Răspuns Câştigător
| Er1 a răspuns:

Nu contează prietenii din jur, dacă el ținea la tine cu adevărat nu spunea chestia aia și nu i-ar fi fost rușine să recunoască în fața băieților că vrea să fie cu tine.
Legat de prietena ta, era normal să reacționeze așa, adică doar i-a luat apărarea, o cunoștea, nu cred că a făcut-o cu intenție.
Baftă!

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Copilarii,o sa te trezesti la realitate pe la 18 ani cand o sa te atraga banii si masinile,lucrurile din curtea scolii raman in curtea scolii, doar amintiri, viata e mult mai cruda in realitate

| claudia1981 a răspuns:

Scuza-ma da cred ca nu te merita

| Nimeni_8479 a răspuns:

Pai vorbeste cu el, intreaba-l daca si el te place.
(: Poate chiar te iubeste, si poate o sa ai ocazia sa fii cu el.

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Buna
intra cumva in vorba cu el, despre ceva banal, orice si vezi pe urma daca el continua discutia sau nu.

| Cåpåċεl a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea
In locul tau m`as fi dus la el cand era cu baietii si l`as intreba de fata cu el exact asa:"Spune`mi adevarul, ca de la un timp ma simt atrasa de tine si vreau sa`mi spui daca si tu esti atras de mine, dar vreau sa fii sincer, pentru ca m`am saturat de atatea minciuni de la tine, te rog spune`mi"
funda?:d

| slyde a răspuns:

Deci happy eu cred ca chiar vrea sa te faca geloasahappy nul baga in seamahappy bafta

| flowersforthehead a răspuns:

Incearca sa vorbesti cat mai mult cu el, baga te tu in seama de vreo 2 ori si daca vezi ca nu reactioneaza inseamna ca nu e nimic important happy

| Katerinka07 a răspuns:

Practic :Nu te merita!winking
Acuma daca uh il placi incearca sa afli daca sh el simte acelasi lucru.PAna la urma intreaba-l pe moment, nu astepta pana la Pastele Cailor ca n-are rost sa stai ataata timp!big grin

| snklorelay a răspuns:

Daca ti-a spus asa ceva,parerea mea este sa il uitit si sa mergi mai departe,sa cauti pe cineva care iti merita sentimentele,nu care te jigneste, si in fata unui grup mai mare.Din ce ai scris imi mau seama ca e prea imatur si habar nu are cum sa se comporte cu o fata, asa ca...mergi mai departe.Parerea mea.