| Ioanafreeyourmind1995 a întrebat:

Baieti, ati putea fi intelegatori intr-o relatie vizavi de faptul ca partenera nu e inca pregatita sa va faca sex oral? Ati fi tentati sa apelati la altcineva ca sa obtineti asta, sa zicem dupa o perioada mai mare de timp de cand sunteti impreuna? Si inca ceva..vi se pare scarbos cand oferiti voi sex oral partenerei, va este indiferent cum este atata timp cat vi se ofera, sau chiar va place sa faceti asta? happy

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Baietii vorbesc multe, dar sunt anumite chestiuni despre care nu vor fi niciodata sinceri in fata prietenilor. De exemplu, nu le-as spune amicilor mei ca imi place sa fac cunnilingus, pentru ca as deveni tinta tuturor glumelor si mistourilor...o spun doar aici, unde nu stie nimeni cine sunt. happy Desi celor mai multi dintre noi le e cam rusine sa recunoasca, eu estimez ca la 95% dintre barbati le-ar placea sa dea limbi unei femei frumoase.

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu probabil o sa contrariez pe multi prin ceea ce voi scrie. Consider ca un barbat nu ar trebui sa-i ceara niciodata partenerei sa-i faca sex oral, pentru ca e un act de injosire, o lipsa totala de respect fata de ea. Daca fetei ii place sa faca asta, e alegerea ei, dar n-ar trebui sa o faca niciodata pentru ca partenerul i-o cere. Referitor la a-i face sex oral partenerei, mie nu mi se pare absolut deloc scarbos, ba dimpotriva...eu ador sa fac cunnilingus. Imi place atat de mult incat daca as fi pus sa aleg intre a o penetra si a-i da limbi, as alege cea de-a doua optiune.winking

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru wildthing):

Dar tu, wildthing, din ce ai mai discutat cu baietii, ei ce parere au despre cunnilingus? happy

| JustStitch a răspuns (pentru wildthing):

Asta asa e! Bravo

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru wildthing):

laughing Multumesc pentru sinceritate!

| PsihoSex a răspuns (pentru wildthing):

Esti cumva semipocait?!

| JustStitch a răspuns (pentru wildthing):

Ai dreptate, asa este

| PsihoSex a răspuns (pentru wildthing):

Doamne, cata ignoranta in zona! Tinerilor netraiti si necititi, voi chiar aveti impresia ca sexul oral este inventat "alaltaieri"?! dupa unii cercetatori se face inca de cand omul popula cavernele si nici macar nu avea limbajul articulat dezvoltat. Pentru ca vaginul mirosea sepcific, si atragea masculul.
Cat despre igiena, bagati bine la tartacuta, vaginul santos este mai curat chiar si decat gura!
Orice cuplu normal dezvoltat fizic si mental/emotional, daca nu are apartenente religioase aparte, sau prejudecati ancestrale, bazate pe ignoranta, lipsa igienei, etc, ar trebui macar sa incerce. ca sa stie ce si cum. cine nu, este extrem de egoist/a si joaca un teatru penibil, si trist.
O doctorita, autoarea unei carti de educatie sexuala, spunea asa, despre faza asta: "Asa cum o mama isi iubeste bebele si il pupa peste tot, asa si tinerii indragostiti, se pot explora si saruta peste tot".
Ceea ce nu spun falsii lupi moralisti de pe aici, este mai ales legat de "riscul" ejacularii, in gura fetei, cand ea stimuleaza penisul.
Formularea cu "suptul" dovedeste lipsa de cultura si respect fata de Ea. pentru ca actul trebuie sa fie asemanator lingerii unei inghetate, roata, de sus in jos, introducere in gura, dat roata cu limba, strans cu limba si obrajii, usor, cu drag, foarte asemanator cum se face cu o bomboana acrisoara, sau de ciocolata.
De asemenea, cine evita sa faca ceva ce produce una dintre cele mai mari placeri fizice si directe, fiecaruia, poate nu tine nici pe departe la celalalt, pe cat spune.
Mai era o domnisoara pe aici, M.D. parca. Oare a facut cu vreo 10, de stie ea ca nu e "nici o placere"?! Si daca ea e de fapt cea ignoranta si egoista?! Sau daca are papilele gustative ditruse, si de ciuda arunca cu noroi?! Nu a invatat-o nimeni sa nu generalizeze, chiar daca ea are probleme, posibil multiple?!
Si revenind la riscul ejacularii, am mai scris aici. gustul este de regula, ca de albus de ou, sau usor acrisor, sau usor amarui, la cei ce fumeaza si mananca fast food si prostii. dar mai poate fi si usor dulceag, la cei vegetarieni.
Gustul, la aceeasi persoana, mai poate diferi si in fucntie de anotimp, efort fizic intens, stress, alimentatie, consum de alcool, si evident fumat sau consum de droguri sau alte tampenii.
Daca va luati dupa fraieri si bigoti si nu faceti in cuplu, va trimiteti perechile, inevitabil, prin vecini, si chiar e mare pacat, pe bune!
Cand tii mult la celalalt sau chiar il iubesti, nu exista scarbos, unde este sanatate si curatenie!
A bon entendeurs, salut!

| wildthing a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Baietii vorbesc multe, dar sunt anumite chestiuni despre care nu vor fi niciodata sinceri in fata prietenilor. De exemplu, nu le-as spune amicilor mei ca imi place sa fac cunnilingus, pentru ca as deveni tinta tuturor glumelor si mistourilor...o spun doar aici, unde nu stie nimeni cine sunt. happy Desi celor mai multi dintre noi le e cam rusine sa recunoasca, eu estimez ca la 95% dintre barbati le-ar placea sa dea limbi unei femei frumoase.

| RAY a răspuns:

In primul rand daca as fi intr-o o relatie cu o fata care e sincera si serioasa ceea ce nu exista, da daca as fi cu asemenea persoana sa spunem din alt univers nu cred ca ar fi asta o conditie sa stau cu aia, daca imi face sau nu oral

| Violleta2022 a răspuns:

Corect este ca atunci cand ceri sex oral, sa fii pregatit si sa dai sex oral fetei!
Cat despre igiena locala, trebuie facuta foarte riguros atat de catre baiat, cat si de fata, chiar inainte de inceperea partidei de sex. Oricum, este indicat sa se foloseasca prezervativul, pentru a se evita contaminarea cu posibile boli venerice.

| danutzu96 a răspuns:

Mie mi se pare scarbos in ambele sensuri.

| BlackRose03 a răspuns:

Normal.O relatie ar trebui sa existe din pura iubire, nu pentru sex sau limbute. Daca vrei sa faci sex oral cu partenera ai o minte perversa si dezgustatoare.Parerea mea.
In ziua de azi fara sex nu exista relatie.O prostie. Poti iubi o persoana pentru moral, nu pentru trup sau alte obiceiuri dezgustatoare la pat. Iubire platonica.Si daca nu ar fi de acord, nu as insela-o cu alta desi spun ca o iubesc.De ce mi-ar placea? Adica, da.E doar o placere dezgustatoare si nimic mai mult.Ar trebui sa-ti fie rusine de persoana ta daca faci asta.Mai nou doar la supt **** si sperma le sta capul fetelor din ziua de azi...

| JustStitch a răspuns:

Buna! In primul rand daca as fi intr-o relatie co o fata si aceasta nu se simte pregatita sa imi faca mie oral, nu ma deranjaza, o sa imi faca atunci cand este pregatita psihic cat si fizic si nu as putea accepta sa apelez la alte fete pentru a obtine asta. Nu mi se pare nimic scarbos in ai oferi prietenei un sex oral, eu nu am facut inca asa ceva dar as vrea sa fac

| JustStitch a răspuns:

Mie mi-ar place sa ofer sex oral oral unei fete frumoase

| alexandru0sorin a răspuns:

Man depinde de la cine vrei sa botii sex oral in general de la alti barbati homosexuali e cel mai usor si ei nici nu au vagine care sa fies carboase.