| BoOoMbOnik a întrebat:

cand fac dragoste cu prietenul meu. isi da drumul foarte repede in cateva minute. El zice ca sunt prea stramta si din asta termina asa repede. E ceva normal? Adica mie nu mi se pare normal sa o facem 5 minute. ce credeti despre lucrul asta? pareri, sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Buna, daca esti prima femeie din viata lui este normal, ca sa il faci sa reziste cat ai vrea tu, poti sa incerci prezervativele Durex Performa, si insistati mai mult pe preludiu, cred ca toti baietii s-au confruntat cu aceasta problema, mai sunt niste solutii cum ar fi exercitiile kegel pe care ti le recomand care constau in serii de contractii ale muschilor pe care ii incordezi cand urinezi (si pe care poti sa ii folosesti si ca femeie ca sa ajungi mai repede la orgasm), sau cand simte ca ii vine sa ejaculeze poate sa stranga la baza glandului penisului sau baza penisului propriu-zis si sa i-a de la capat, din nou incearcati sa schimbati pozitiile sexuale nu sa stati pe aceeasi mai mult timp pentru ca si asta aduce la ejaculare rapida. Cam atat stiu eu despre asta. Cheers.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e normal. partenerul tau sufera de ejaculare precoce. Barbatii isi pot controla ejacularea cat vor, iar un act sexual normal dureaza, in medie cam 20 de minute (dar exista acte sexuala reciproc satisfacatiare de 3 minute, dar si de doua ore). important este ca el sa-si controleze ejacularea si actul sexual sa dureze suficient incat sa fiti amandoi deplin satisfacuti.

| VadTot a răspuns:

Prietenul tau este probabil un incepator. ca sa zic asa..Incearca sa l intelegi sa vorbiti mai mult despre asta.Incercati sa va regasiti unul pe altul si sa o incepeti mai cu incetinitorul! Spune i sa fie mai relaxat si sa incerce sa si poata Controla..."firea" cum adica dupa cinci minunte? Hai pe bune dar cati ani are,.,.~~~!?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ceva normal, mai ales la vrsta voastra de 14-16 ani sau cat mai aveti voi.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand se face vinovat de ceva, intotdeauna un barbat considera ca trebuie sa dea vina pe altcineva. Numai ca, in acest caz, nu este vina decat a tineretii voastre. Lipsa de experienta. Acum nici tu sa nu speri ca un barbat sa reziste ore intregi.

| BoOoMbOnik explică (pentru neutrino):

Nu ma astept la asta. dar nici chiar asa... el are aproape 21 si a mai avut alte relatii sexuale pana la mine. eu am 17 si abia mi-am inceput viata sexuala.

| drogh a răspuns:

Dacă doreşti să continue mai mult, îi poţi spune să te ia mai încet, apoi cât de tare poate el, şi să aplicaţi mai multe poziţii.
De genul: http://www.click.ro/......12140.html

| XatomisX a răspuns:

Tu vezi ce buna esti? sincer uita-te in oglinda, normal ca isi da drumu in 5 minute

| tr3ig a răspuns:

Il exciti foarte foarte tare si din cauza asta isi da drumu repedewinking e posibil si ce zice el sa fii tare stramta tongue incercati si al doilea nr si al treilea daca mai are snaga in el si vedeti atunci

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Erau niste exrecitii pe google controlarea ejacularii parca, dar oricum isi da drumul prea repede din cauza cum arati happy

| EddiWeed a răspuns:

Stai tu peste el sa vezi daca mai pateste asta

| hotdesire a răspuns:

O solutie e sa te puna in pozitii care iti largesc vaginul.
Alta solutie e sa nu se grabeasca.
E vorba de antrenament si concentrare.
Poate e egoist si in acel moment se gandeste ca ti-o trage sa aiba orgasm... si exact asta se intampla.
Poate e bine sa incerci si cu alt baiat daca al tau e egoist.