| anonim_4396 a întrebat:

Cand vad in ce masura s-a degradat generatia asta ma gandesc serios sa nu fac copii. Voi ce parere aveti (referitor la generatie, nu la copiii mei)?

7 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Victimizarea asta excesiva te va face la un moment dat victima. Poti gasi ce scuze vrei sa faci sau nu copii, nu sunt discutii de purtat pe internet.
Zici de intrebarile altora, a ta o fi mai inteligenta? Ce-ar trebui sa facem, s ane plangem de mila ca unii oameni nu-si educa copii? Daca nu si-i educa unii ne suapram si nu mai facem noi?
Sfatul meu e sa te maturizezi si sa te uiti la tine inainte sa ii judeci pe ceilalti. happy
O vara racoroasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu putem innota impotriva curentului, fiecare generatie cu tarele ei.trebuie sa asiguram perpetuarea speciei.cu orice risc.si apoi? tu nu vezi? in ziua de azi, toata lumea esti o curva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degradat esti tu! Ca nu stii sa compari generatiile sa vezi ca asta e cea mai buna de pana acumhappy. Uita-te in trecut sa vezi cati oameni terminau 8 clase macar, cati se casatoreau la 17 ani, cati aveau deja familii la 18 ani, cati traiau nefericiti. Vorbesti in necunostinta de cauza, ca sa nu mai zic ca ai insultat o intreaga generatie pentru ca nu stii sa compari.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu generaliza! Nu toti copii acestei generatii sunt niste pusmlamale, mai sunt si copii buni dar mai rar.Smecherii exista de cand lumea. Asta nu e un motiv sa nu faci copii fiindca fiecare isi are copii dupa cum ii educi

| Skeez a răspuns:

Sa degradat? crede-ma ca pe langa toti pustanii care se dau mari cu fumatul si bautul, sexul etc. sunt alte milioane de adolescenti care uimesc lumea prin vocea, talentul, inteligenta lor.

Iar eu personal sunt de partea celora care afirma ca asta e una din cele mai bune generatiiwinking

| Clara8 a răspuns:

Parerea mea e ca astea sunt lucruri pe care nu trebuie sa le vorbesti pe internet. Daca tu decizi sa nu faci copii doar din acest motiv inseamna in acelasi timp ca nu te consideri in stare sa le oferi o educatie buna sa nu ajunga la fel ca cei pe care tu ii consideri acum astfel (cei din generatia despre care vorbesti). Asa ca asta nu e un motiv de a nu face copii. Mai bine te uiti si la parinti si la educatie ce le-o ofera acestora decat sa judeci din prima niste copii happy.

| Clara8 a răspuns:

Nu e chiar asa. daca porti discutii cu copilul tau si il faci sa fie aproape de tine nu conteaza atat de mult anturajul. Repet : totul porneste de la educatia oferita. Daca copilul e crescut mai mult de altii decat de tine ca tu nu ai timp sau cine stie ce altceva sau nu poti purta nici macar o discutie cu el de a-i transmite toate lucrurile bune de la tine atunci e de asteptat sa se lase mai mult influentat de anturaj si de prietenii saiwinking