| RoxxuInna a întrebat:

Care e diferenta dintre dragoste si sex? as vrea sa stiu!

8 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Chiar daca actul in sine e acelasi sunt diferente emotive
sex- cand il faci doar din placere, fara sa fii implicata sentimental
Dragoste- Cu o persoana pe care o iubesti.

| blaxy a răspuns:

Pai sex faci atunci cind esti cu o persoana care o stii o zi sau 2.si apoi nu va mai stiti.sex se face o seara de ex cand te-ai inbatat si nu tii minte a doua zi ce ai facut.sexul este atunci cand faci fara sa simti ceva pentru persoana respektiva.

dragoste faci atunci cind esti cu cineva de mai mult timp, simti pentru el sentimente adevarate si il iubesti

| pwp a răspuns:

Nu prea e diferenta, doar ca la dragoste se pune si putina pasiune!

| Ela_4663 a răspuns:

Dragoste faci cu iubitul/iubita si ai sentimente fata de el/ea (o relatie stabila, serioasa)
Sex poti face cu oricine. isi face pofta cu tine si te trimite la plimbare! happy

| sysy_1065 a răspuns:

Dragostea e atunci cand va iubiti iar sexul e doar sa va simtiti bine!

| alexandra_8635 a răspuns:

Pai diferenta este ca dragostea este cand iubesti pe cineva esti indragostit si sexul este diferit deoarece faci sex cu e dar daca te referi la dagoste in pat ca s zic asa nu sunt diferente daca faci dragoste adica faci sex intelegi

| dddd_5757 a răspuns:

Sexul e doar pentru nevoie, placere cu o persoana pe care nu o iubesti si nu te iubeste, dar dragostea e atunci cand iubesti, cand simti ceva mai mult decat o placere, cu o persoana pe care o iubesti si te iubeste.

| cryssa_7151 a răspuns:

Dragoste este atunci cand tu iubesti pe cineva. aia este dragostea, dar uneori poti auzi ca se spune "au facut dragoste impreuna". atunci este vorba de sex. deci depinde de context. daca spui ceva de genul "suntem impreuna,bla bla bla, dar el nu ma iubeste. ce dragoste e si asta?" aici e vorba de iubire. dar cand spui "am facut dragoste" are intelesul de sex.dar, daca nu vrei sa te incurci, foloseste termenii "iubire" si "sex", daca crezi ca nu ai inteles bine.te pup:*