| atige a întrebat:

as vrea sa stiu care este diferenta intre dragoste si sex?

Răspuns Câştigător
| Miruna_7873 a răspuns:

A face sex se rezuma doar la atractia fizica si la incercarea de a-ti implini necesitatile fiziologice, in timp ce a face dragoste inseamna a fi receptiv la dorintele sexuale si emotionale ale partenerului si a le acorda mai multa atentie decat celor proprii. "Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta", spunea Emanuel Swdenborg. Din aceasta perspectiva, impreunarea a doua trupuri nu inseamna numai potolirea dorintei erotice, ci reprezinta o daruire totala din partea a doi oameni.

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| papusika97 a răspuns:

Pai dragostea din cate stiu eu e acel lucru fara penetrare sexuala doar saruturi mangaieri atingeri si multe gesturi tandre sexul este penetrarea vaginului de cele mai multe ori sunt luate fiind acelasi lucru nu exista o regula

| AndreiLTX a răspuns (pentru papusika97):

Pai dragostea.este sentimentul.a face dragoste presupune si penetrare.inseamna contopirea celor doua spirite intr-unul.e ca si cum ai pluti spre infinit.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Dragoste = sentiment
sex=placere

| misell0022 a răspuns:

Cand faci dragoste o faci cu pasiune si faci tot posibilul k persoana de langa tine sa se simta bine fara sa te gandesti la placerea ta iar sex inseamna cand faci ca sa te eliberezi si te gandesti doar la tine sa te simti bine si mai putin la persoana de langa tine, sex nu poti sa zici ca faci cu o persoana care o iubesti siai sentimente pentru ea, asta se numeste dragoste,

| Skittel a răspuns:

Dragostea este acea relatie intima intre doua persoane care are loc fara penetrare. Mangaieli, saruturi, masaje, vorbe dulci etc...

Sexul e relatia intima dintre 2 persoane cu penetrare

Acum, nu stiu ce varsta ai dar banuiesc ca esti destul de mic/mica dar sper sa nu ma intrebii si ce.i aia penetrare

| atige explică (pentru Skittel):

Nu o sa te intreb ce e aia penetrare laughing Am pus intrebarea asta deoarece sunt multe persoane care zic ca "dragostea" are legatura cu sexu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu are nimic de-a face cu sexul! Sunt lucruri total diferite! Sexul tine de instinct, reproducere in schimb dragostea tine de trairi sufletesti!

| Tzuna a răspuns:

5 litere

| andda_2600 a răspuns:

Sexul inseamna placere fara obligatii, pe cand dragostea implica acelasi act dar cu muuuuulte sentimente chatterbox

| atige explică:

Multumesc frumos de raspunsul vostru. Cred ca am aflat ceea ce vroiam sa aflu.

| PrettyOana a răspuns:

Sex este cand faci cu o fata oarecare sau chiar cu o curva si dragoste cand faci cu iubita.

| MyLastName a răspuns:

Papusika 97 rupe cu raspunsul eilaughing))rolling on the floor O Doamne!