| mara7 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu care este diferenta intre dragoste si iubire?

12 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Dragoste=Sexul Romantic
Iubire=Sentiment de afectiune pentru o persoana de sex opus

| Corinnààà a răspuns:

Diferenţa este capul tau mare si gol ce nu ştie să caute pe unchiu Google sinonime.

| mara7 explică (pentru Corinnààà):

Ce-i cu tine tu? eu aici nu ma refeream la sinonime

| Corinnààà a răspuns (pentru mara7):

Nu m-ai înţeles.

| mara7 explică (pentru Corinnààà):

Atunci fa-ma sa inteleg!

| GeosBIOS a răspuns:

Pai imi pare ca-s sinonime

| PainT a răspuns:

Complet gresit cum ganditi voi. Dragostea=sex. Sunteti ratati? Iubirea este un sentiment de intelegere si de cooperare a doua persoane apropiate. Poti sa ii spui prietenului tau ca il iubesti sau fratelui etc. Daca ii zici iubitei tale ca esti indragostit de ea, inseamna ca vrei sa faci sex in momentul ala? Dragoste= iubirea evoluata in sentimente si gesturi

| Angeld a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca dragostea apare prima oara cand relatie e de durata mica...De exemplu adolescenti care cred ca ceea ce intre ei e iubire dar de fapt nu e asa.sadIar iubirea, este atunci cand esti dispus sa faci orice pentru. persona iubita.
Pa, pa

| andreiut9574 a răspuns:

Dragostea = sex, iubirea este sentimentul puternic ce vine din inima. Funda? big grin

| JoyStick a răspuns:

Pai gandeste-te... Dragoste = Sex...

| GeosBIOS a răspuns (pentru JoyStick):

"Pai gandeste-te... Dragoste = Sex... "
Si te-ai gandit mult ca sa vii cu o astfel de concluzie?

| demona a răspuns:

Salu parererea mea este ca dragostea este ceva ce faci atunci pe moment iar iubirea se poate desfasura in fiecare zii