| SwettyCat a întrebat:

Buna TPU...
Care este diferenta dintre ciclu si menstruatie?

Care este diferenta dintre tampon si absorbant?
Funda!:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ciclul menstrual este perioada de timp care incepe in prima zi a unei menstruatii si se termina in ultima zi inaintea urmatoarei menstruatii. Menstruatia este perioada de sangerare.
Tampoane sunt numite absorbantele interne (care se introduc in vagin). Absorbantele sunt externe, se lipesc pe chilot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

ce tehnica esti rolling on the floor

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic tehnic, doar cultura generala.

7 răspunsuri:
| mihaMGB a răspuns:

Draga meahappy intre ciclu si menstruatie nu este nici o diferenta,sunt una si acelasi lucru.Iar diferenta dintre tampon si absorband este aceea ca absorbantul este extern,adica il atasezi chilotului, in timp ce tamponul este intern, adica il introduci in vagin, daca esti virgina preferabil sa le folosesti pe cele minihappy (nu te pot dezvirgina tampoanele stai linistita, insa vor fi mai confortabile cele mai micute). Sper ca te-am lamurit. Pupici:*

| BloodyBlade a răspuns:

Niciuna(la ambele intrebari)cuvintele mentionate insemna acelasi lucru ciclul=menstruatie, iar tampon=absorbant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cineva care intreaba si asemenea lucruri
http://www.tpu.ro/......dau-funda/
iti raspund, nu este nici-o diferenta ciclul si menstruatia este una si aceeasi la fel ca si tamponul si absorbantul, sa nu vi la mine cu chestii de genul tampon de vagon sau ciclu de viata ca ne suparam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

multumesc de apreciere, zi-mi si mie diferenta intre ciclu si menstruatie

| Alexandra_1925 a răspuns:

Buna.ciclul=mentruatie e adevarat dar la partea cu absorbant si tampon nu e la fel tamponul e o bucată mare de vată sau de tifon sterilizat care se aplică pe o rană pentru a opri o hemoragie.Da inainte se spuneau tampoane.dar nu mai suntem pe timpul mamelor noastre cand erau ca noi! Si eu am aflat asta de la cineva! deci cand mergi la un magazin mai bine ceri absorbante decat tampoane!