| preacopilapentruvarstaei a întrebat:

Ce parere aveti despre >>anticonceptioanle?::Ati folosit pana acum Artizia?

2 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Daca vrei ca pe la 30 de ani sa fii plina de chisturi ovariene, ia anticonceptionale fara prescriptie medicala si vezi tu distractie dupa! Alea se dau pe baza de analize de sange de la medic...chestia e ca sunt prea multi pseudomedici in tara noastra ca cei buni au plecat, si le prescriu fara analize daca tu nu le pui in vedere acest lucru! Deci mergi la un ginecolog bun sa iti prescrie ceva pentru organismul tau, ceva ce implica riscuri minore!

| foxsilver a răspuns:

"Un mare om si un mare caracter spunea ca"Anticonceptionalele nu sunt caramele si nici o moda, nu poti lua ce ia prietena ta cea mai buna doar pentru ca iti declara ea ca sunt "bune"!"
In urma unor analize facute in prealabil,medicul ginecolog iti va recomanda ce fel de anticonceptionale poti sa folosesti ca sa nu te expui unor reactii adverse.
Personal,nu am folosit aceste anticonceptionale,dar oricare ar fi ele, folosindu-le, poti face dragoste lejer, fara a sta cu teama unei sarcini nedorite.

Greece, te salut!