| iLoveEpicxD a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral? Implica vreo problema?
Sau de satisfacerea partenerului ( baiat ) doar cu mana? (suna prea urat cuvantu' cu L )
Vi se pare ceva ciudat a doua varianta, baietilor le place intr-un fel anume?
Am aproape 18 ani, fac in septembrie, si da inca sunt virgina...ma gandesc sa fac asta ca nu vreau sa ma dezvirginez, si asa stiu ca nu voi regretalaughing Deci astept parerile voastre sincere big grin

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice contact sexual dezvirgineaza, deci fie ca faci sex oral unui partener, fie ca il masturbezi, nu vei mai fi virgina.
Ambele variante de sex sunt placute intr-o relatie intre doi adulti, care consimit. De obicei sexul oral apare intr-o relatie cam la cateva luni de la inceperea vietii sexuale normale, necesitand un grad mai mare de intimitate.
daca nu esti 100% sigura ca acesta este barbatul cu care vrei sa faci dragoste, nu face sex cu el, spune-i ca mai ai nevoie de timp, nefiind pregatita si el te va intelege fara probleme si te va astepta cat timp e nevoie. Sex oral pentru a-si pastra himenul intact fac numai prostituatele rome de pe centura, acre desi au facut sex cu mii de barbati (si adesea au SIDA), pastreaza integritatea himenului pentru noaptea nuntii, cand vor prezenta comunitatii camasa patata de sange. Pentru o femeie obisnuita e cam trist sa-ti incepi viata sexuala asa si apoi sa minti ca ai fi virgina.

| LLLLLccccCCCcccCCC a răspuns (pentru Brigaela):

Cum este posibil sa se dezvirgineze fata daca i-o sug*(scuzati de cuvint) baiatului? Vaginul ei nu este atins deloc.

| Brigaela a răspuns (pentru LLLLLccccCCCcccCCC):

Tu nu cunosti sensul cuvantului virgin. Virgina este numai o femeie care nu a avut nici un contact sexual, scrie asta in DEX (ar trebui sa verifici daca nu stii sensul unui cuvant).
Tu ce zici, femeile acelea de etnie roma, de care am zis mai sus, sunt virgine?

| relian a răspuns (pentru LLLLLccccCCCcccCCC):

Asa si unde scrie ca mina, ori gura este organ sexual? Daca ne luam dupa mai stiu eu cine si doar daca vezi la tv sau pe cineva facind sex, gata deja nu mai esti virgin. Pina la urma si ochiul este tot organ nu? Deci daca fata isi face iubitu cu mina normal este virgina.Interesanta chestia ceo spun unia pe aici.

| LLLLLccccCCCcccCCC a răspuns (pentru relian):

Asa ma gindesc si euhappy

| Aasdfghj a răspuns:

Daca e vorba de o relatie serioasa, mi se pare ok. Cel mai bine e sa vorbesti cu el despre asta. Asa iti poate spune ce si cum sa faci.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te lua dupa noi, fa ce simti tu. Cel mai bine ar fi sa discuti cu prietenul. Daca amandoi sunteti de acord, orice e permis. Nu te grabi cu oralul, sunt fete care il urasc si altele care il adora.
Prin sexul oral se pot lua BTS (herpes in ambele sensuri, candidoza, chiar HIV). Aveti grija la igiena, sa fie ca la dentist happy Si nu atinge nimic din lichidele lui.

| Țoglă a răspuns:

Fă-i ce te duce mintea, că o să-i placă, crede-mă.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Atata timp cat igiena e la ordinea zilei si ai incredere in partener ca nu e purtator de BTS, nu e nicio problema. Problema e, dupa parerea mea, motivul pentru care tu vrei sa o faci. De obicei ii faci sex oral partenerului pentru ca vrei sa il faci sa se simta bine, astfel te simti si tu bine, mai ales daca stii ca ii place. Nu prea suna bine cand o faci pentru ca nu esti sigura ca vrei sa-ti incepi viata sexuala. In fine, e problema ta happy Succes! laughing

| xxxDennisDennisxxx a răspuns:

Sexul oral face parte din viata noastra intima, fie ca ne place sau nu sa recunoastem, fie ca am facut, facem sau ne gandim cum ar fi. In cazul tau parerea mea este ca daca nu esti pregatita sa faci sex normal, nu esti pregatita nici de oral ( nu e bine sa o faci, doar ca sa nu te insele partenerul sau sa il tii legat de tine, daca merita oral merita si restul ), iar cu satisfacerea manuala tine de cat de intimi sunteti cat de apropiati. Uite cand eram cu prietena mea, foloseam ulei de masaj si impreuna cu manutele ei ma lua usor cu mangaiat, atins, gadilat, cum stia ea nu "doar frecat du-te vino " si la final eram mai fericit ca dupa o partida de sex, incercati si voi.