| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU.ce pot face daca parintii mei nu sunt de acord cu un baiat din cauza felului cum arata(scund) si din cauza varstei de 28 ani pe care o are? ..parintii mei nu stiu ca eu am inceput o relatie cu el si sunt zile in care ma cheama sa iesim in oras si nu stiu sa ii zic deoarece mama ma v'a intreba unde ma duc si cu cine si nu prea am cum sa o mint si nu ma va lasa...(parintii nu ii stiu comportamentul baiatului dar mie imi place enorm si asa stilul lui ne place sa petrecem timpul impreuna ).El este anul 2 master Informatica(lukreaza ca programator) iar eu anul 1 la informatica si mai am pretext de a zice ca ma duc sa ma vad cu el pentru a ma ajuta sa invat chestii pe care nu le inteleg la facultate(uneori facem asta dar foarte rar)...nu stiu vreau sfaturi stiu ca nu va mai dura mult asa si de ce sa ma despart de el daca il plac si ma place doar pentru ca parintii mei nu ma vad bine langa el din cauza inaltimi (nu este corect crying )..mama m'a amenintat ca va vb pers cu el sa ma lase in pace daca nu termin intalnirile etc, dar eu nu vreau asta ma v'a face de ras ca avem multi prieteni comuni chiar si colegi deai mei si nu vreau sa il pierd.sad. stiu ca suntem de putin timp impreuna dar ne cunoastem de 3 luni si m-am atasat de el (am fost si la miss indrumata de el si el a fost unul dintre organizatorii). multumesc

10 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Ai niste parinti comunisti cu idei invechite, care vor sa-ti impuna numai bunul lor plac. Si ce daca e mai scund? de cand dragostea se masoara cu centimetrul? Eu am iubit de 4 ani si ceva si e mai scund decat mine. Si am trecut prin ce treci tu, certuri, vorbitul personal cu el etc si am trecut peste. Ideea e ca el trebuie sa te inteleaga pe tine si sa iti fie alaturi orice ar fi. Sa nu se lase descurajat de parintii tai si ar trebui sa discuti tu prima cu el. In legatura cu familia, nu ai ce sa-i faci, poti sa le explici zi si noapte ca o vor tine tot pe a lor. insa daca ve-ti fi alaturi unul de celalalt, cu trecerea timpului nici parintii nu se vor mai baga pentru ca vor vedea ca va iubiti!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna ar trebui sale spui parintilor ce simti pentru el, stiu ca nu te va intelege, daca nu ai alta sansa povesteste-i lui si mutati-va impreuna, alta solutie nu vad

| IMC90 a răspuns (pentru tuGatita):

''Eu am iubit de 4 ani si ceva si e mai scund decat mine.''

Si eu la 5 ani eram scund :-> Toti copii sunt asa happy

| FashionVictim93 explică (pentru pisicutzamik):

Nu doresc sa ma cert nici cu parinti vreau doar sa-i fac sa inteleaga sau sa ma lase oadat in pace

| IMC90 a răspuns (pentru FashionVictim93):

Adevarul e ca, un baiat de 28 de ani e muuuult mai matur decat tine (care ai 19 ani). El se gandeste deja sa se insoare in 2-3 ani, tu nici nu ti-ai terminat adolescenta.
Dar, daca tii la el, nimic nu te va opri sa faci ce vrei, asa ca...

| FashionVictim93 explică (pentru IMC90):

Stiu m-am gandit la asta cu toate ca el zice ca nu vrea asta si este tipul de persoana care nu isi arata varsta de 28 ani ..adika copilareste cu mine etc(daca pot numi asta asa). dar nah nu vreau sa ma cert nici cu parinti as vrea sa ma lase in pake ..nu fac nici un rau ca ies cu elhappy

| Necunoscut112 a răspuns:

Chiar mai trebuie sa le dai lor explicatii?

| FashionVictim93 explică (pentru Necunoscut112):

Din cate se observa da

| tuGatita a răspuns (pentru IMC90):

Ca sa stii "inteligentule" m-am referit ca sunt impreuna cu el de 4 ani, nu ca asta e varsta lui! daca atat te duce capu'...sau mai bine zis, daca nu te duce capu' nu am ce-ti face!

| IMC90 a răspuns (pentru tuGatita):

Te-ai exprimat incorect dpdv fonetic. Eu am crezut ca stii limba romana, greseala mea sad
Iti recomand, daca vrei, un meditator bun.

Nu ti se pare ca este o diferenta intre :

Eu, de 4 ani, am un iubit
Si
Eu am un iubit de 4 ani

Prima propozitie releva faptul ca esti de 4 ani de zile cu un baiat
A II-a propozitie releva faptul ca, prietenul ta are 4 ani.