| zambetultau a întrebat:

Buna TPU cf? Am si eu nevoie de niste sfaturi iubesc un baiat de mult timp suntem prieteni am fost si impreuna dar nu a mers. acum 7 luni de zile le s-a combinat cu una si eu cu altu chiar daca tineam la el. vorbim foarte dess in fiecare seara aproape tin sa mentionez ca gagikasa nu il lasa sa vb cu mine dar sia facut un id pe care vorbim acum sia bagat ea niste poze cand se saruta cu el si sunt suparata pentru ca el imi zice ca tine la mine si e gelos dupa parerea mea ii mai povestesc ce fac eu cu iubitu meu si se comporta ciudat adica imi reproseaza mai mereu ca nu am timp de el mi-a zis de mai multe ori sa ne vedem dar am refuzat nu stiu nici acum dc pentru ca imi este foarte dor de el. el sta la tara anul astaa venit la facultate in bucuresti dar se duce si acasa la fiecare sfarsit de saptamana la tara sta si gaikasa.ce sa fac tin la el foarte mult dar nu ii inteleg comportamntu se supara ca nu am timp de el imi zice ca tine la mine dar prin toate astea imi creaza si mie probleme cu nou iubit ce sa fac?

10 răspunsuri:
| ALXlfc a răspuns:

Daca prima oara nu a mers ce te face sa crezi ca a2-a oara va merge diferit ...mai intai gandeste-te ce vrei tu cu cine vrei sa fi actualu sau prietenu ...si dupa ia o decizie

| zambetultau explică (pentru ALXlfc):

Cu fostul ...pai prima data a fost la misto si nu atinut decat 2 zile ...sa intamplat cum 2 ani

| ALXlfc a răspuns (pentru zambetultau):

Pai daca a fost la misto acum ce pretentii mai ai?

| ALXlfc a răspuns (pentru zambetultau):

Si daca tot se da zmeu ca tine la tine si face pe gelosu dc s-a combinat de la bun inceput cu aia trebuie sa vina sa iti zica tin la tine vreau sa fim impreuna nu sa se combine cu tipa respectiva si dupa sa iti reproseze tie nust ce aberatii

| zambetultau explică (pentru ALXlfc):

Da stiu.pai a fost la misto 2 seri si dupa i-am dat eu papuci a trecut mult timp de atunci.dar am ramas prieteni foarte buni si in timp am inceput sa il iubesc.pai asta nu inteleg nici eu! si e urat pentru ca mie imi reproseaza tot niciodata nu e multumumit de ce fac dupa mi-a zis ca fiecare pe drumu lui sa nu mai vb si dupa a 2 zi se baga in seama cu mine pe mess sincer asa va comportati voi baieti are 20 de ani si gatodata gandeste ca unu de 10 nici atat

| ALXlfc a răspuns (pentru zambetultau):

Nu e bine sa generalizezi pentru ca sti foarte bine fiecare persoana e unica si in acelasi timp diferita in felu sau. revenind la subiect.

Sfatu meu sau cel putin eu asa vad situatia ta...ori iti vezi de actuala relatie si il ignori pe zmeu ca din cate ai zis e doar gura de el nimic mai mult avand un comportament de copil de gradinita are impresia ca te santajeaza te face pe tine geloasa sau alte porcarii de genu sau varianta nr 2. renunti la man2 si cauti pe altcineva si este un fresh start si gata big grin

iti doresc numai bine si sa rezolvi situatia.

oricum nust cat de mult te ajuta aceste sfaturi la sf zilei sau la final de discutie tot decizia ta ete cea mai buna pentru ca numai tu cunosti toata situatia si iti cunosti celmai bine sentimentele deci consultati si inima dar si gandirea in acelasi timp >

| zambetultau explică (pentru ALXlfc):

Ms...pt sfaturi da are momente cand se comporta asa eu mai glumesc cu el si el o ia in serios ma pune sa jur si tot felul de din astea nu prea il inteeleg nu pot sa iti povestesc prea multe aici dar e tipu care zboara din floare in floare a inselat-o si pe gagikasa nu mi se pare corect dar oricum mersi de sfaturi poate mai vb

| ALXlfc a răspuns (pentru zambetultau):

Astept o noua conversatie cu placere big hug...

p.s un fresh start ti-ar trebui cel mai mult

| zambetultau explică (pentru ALXlfc):

Ok...daca vrei vb pe mess

| ALXlfc a răspuns (pentru zambetultau):

Ok trimite-mi un msg privat cu id'u si iti dau add ca pe mine nu ma lasa sa iti trimit msg tocmai ce vroiam sa fac asta