| angelinthedark a întrebat:

Vreau sa il insel pe prietenul meu.acum ma inteleg foarte bine cu el si se comporta nemaipomenit cu mine, ma iubeste, ma respecta, toate bune si frumoase, avem ceva timp de rel. dar vreau sa ma razbun pe el ca nu uita niciodata ca mai demult, astaa fost in trecut, el nu prea ma baga in seama, era mai indiferent si desi eram cu el nu ma cauta si ne vedeam doar asa din intamplare, acum parca am o ciuda pe el.Asta a fost acum 1 jumate-2 cam asa nu mai stiu, acum stiu sigur ca tine la mine ca se vede si se comporta ca atare dar nu uit eu si cum il iubesc asa parca simt nevoia sa il fac sa sufere cum a facut el cu mine, nesimtitu, acum stie sa ma sune, sa ma caute desi lucreaza mult, inainte nu facea nimic si cica era ocupat, am o ciuda pe el mai ales ca se comporta frumos, nu prea am incredere in el ca de fiecare data cand se comporta frumos sau imi zice ceva frumos imi vin in minte vechiile intamplari, as vrea sa umblu si cu altu, nu neaparat sa afle dar asa sa fiu si cu el si cu altu, vr sa fiu cu 2, asa ca am sa imi caut inca un iubit, deci ce ziceti? Cum s ail fac sa sufere si altfel? Si inca ceva ce credeti de planul meu, e ok?

Răspuns Câştigător
| liveincolors a răspuns:

Cum ai zis tu, era mai indiferent. Daca vrei neaparat sa-l faci sa sufere, plateste-i cu aceeasi moneda: indiferenta.
Dar nu te sfatuiesc, pentru ca s-a indreptat, acum te cauta, iti arata ca te iubeste, nu vad rostul. Prin prostia asta, poti sa-l pierzi definitiv.straight face

19 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pe cuvant ca nu ai minte!
Cred ca iti fileaza ceva, sincer!
Esti genul de femeie care prefera sa ii fie rau, sa fie batuta, jignita!
Nu meriti niciun sfat!

| Anca a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti vezi de treaba ta.
Ce rezolvi daca il inseli?
Tu vrei sa mai fi cu el sau sa va despartiti?
Iti dai seama ca, daca o sa afle o sa-ti distrugi relatie definitiv.

De ce mai dezgropi mortii cu ce s-a intamplat acum 2 ani. Gandeste-te ca erati la inceput. Poate el se indragosteste mai greu si se ataseaza mai greu. Astfel incat, dragostea lui pentru tine s-a nascut in timp.
Ti-ar fi placut sa fie disperat dupa tine din prima?
Sper ca-ti dai seama ca, daca ar fi facut cu tine asa, ar fi putut face cu toate.

In loc sa te multumesti cu ce ai acum si sa te bucuri ca e totul bine, tu stai sa-l faci sa plateasca ca nu te. a iubit din primul moment.

Cel mult, ar trebui sa discuti cu el si sa-i spui ca, atunci cand erati la inceput te-a facut sa suferi prin indiferenta lui. Si cam atat! Mergi mai departe, cu el, nu cu minciuni.

| Anecherry a răspuns:

Nu e frumos sa jignesti pe altul, si sunt perfect constienta ca ar trebui sa ignor intrebarea ta, dar sincer simt nevoia sa-ti spun ca fetito esti proasta rau.

| adi4ever a răspuns:

Esti bolnava, retardata, inconstienta, idioata si proasta!

| llllllllllll a răspuns:

Dupa parerea mea, planul tau nu prea e ok. Pentru ca gandeste-te ca nici el nu te-a inselat. Inainte sa faci asta pune-te in locul lui. Va iubiti. Lasa trecutu. Ce-a fost a fost. Nu traiesti din amintiri. Tot ce conteaza este sa va intelegeti bine nu sa va certati. Te-ai gandit ca daca afla ca umbli cu un alt baiat v-ati putea despartii? De ce sa faci asta? Ca dupa aia sa suferi? Crezi ca razbunarea e singura metoda de a te simtii bine? Gandeste-te ce va fi pe viitor nu ce a fost happy Cea fost a fost. Totusi aveti destul de mult impreuna, de ce sa stici totul? In loc sa faci in asa fel incat sa va iubiti cat mai mult si sa va intelegeti cat mai bine tu vrei sa ajungeti sa va despartiti? Am si u prieten de 1 an jumate si la inceput tot la fel nu ma suna, era INDIFERENT. si acum suntem de nedespratit. Pentru ca comunicam si avem incredere unul in altul. Eu zic sa te mai gandesti si sa te pui in locul lui. Sa vezi cum te-ai simtii, stiind ca baiatul pe care il iubesti te insala doar de dragul de a se razbuna pe tine.

Tu decizi ce vrei sa faci.
bafta!

| mihaa a răspuns:

Fratele meu la inceput pleca ca actuala nevasta in discoteca si se dadea la femei si cand venea cumnata zice de fat cu ea si celelalte fete asa:
ui
te-o si pe sora meabig grin
acum sunt fericiti au 2 copii si 11 ani de casatorie
asa e la inceput e putina vrajeala apoi e foarte multa iubire
nu face o prostie care iti va parea rau toata viata

| Just a kid a răspuns:

Hmmm stii la inceputu rel mele nici eu nu il sunam pe el(la mine e invers el e tu s eu is prietenu tau) s restul da cu timpu mi-am revenit si el incepe sa se "razbune" s crede-ma o sa te bage undeva de o sa te ia dracu s o sa-ti dai seama prea tarziu ca l-ai pierdut aiurea...CUM SA TE IUBEASCA DIN PRIMA ASA? HMMM esti inconstienta sal inseli numa de dragu de a-l face sa sufere?raised eyebrows parca il iubeai si cand iubesti nu doresti suferinta persoanei iubite nu?

| Pupily92 a răspuns:

Nu cred ca gandesti bine.aia a fost la inceput.inainte sa te iubeasca.asa era si prietenul meu.la inceput nu ma suna, nu nimic.ne intalneam afara din intamplare.ca avem prieteni comuni.si pe mine ma deranja atunci. acum ma suna si de 5 ori pe zi.petrecem mult timp impreuna. tinem unul la altul e totul schimbat.
nah.decizia e a ta. faci cum vrei, dar gandeste-te la aventualele consecinte. kiss

| roxynutza a răspuns:

Nu cred ca este bine daca nu te-a inselat nu ar fi bine sa o faci nimic u pentru ca iti striki relatia kel mai bine ar fi sa ii platestei ca aceeasi monedawinkingtrateaza-l ca indiferenta si u pe el si spune-i tot timpul,, vezi asa faceai si u candva,, eu asa cred u faci ca vrei bafta

| Mjdolhfi a răspuns:

1.Esti nesimtita si inconstienta
2.Nu stii sa scrii
3.Nu e bine ceea ce vrei sa faci
4. Daca il iubesti nu il pierdewinking
5.Si au trecut 2 aniraised eyebrowsde ce vrei sa te razbuni ascum?
In fine parerea mea este ca ai vreo 10 ani si nu ai ce facewinking

| zanesiprintese a răspuns:

Insala-l fato, cu 10, nu cu unu, ca asa cu unu... nu faci mare branza... Fato, du-te si da-ti cu apa rece pe faţă si revino-ti! Ai sa plangi in pumni! Treaba tawinking

| Florry19 a răspuns:

Eşti...vai de mămicuţa ta!
Dacă e aşa, despartă-te de el! Chiar nu ai minte :-)!

| silver19 a răspuns:

Cati 10 ani ai? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti bolnava femeie, macar stii de ce era mai rece atunci? poate avea omul niste probleme sau oricum ar fi erati la inceputul relatiei, dar el nu te-a inselat acum tu ce vrei de la el iti spun sincer decat sa faci asta mai bine gasesti un loc de dat cu capul! Afla pentru inceput de ce era cum era in vremea aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare un plan nemaipomenit de idiot. eu cred ca ai probleme cu capu'. in mod cert nu tii la el sau poate il iubesti intr-un fel nemaivazut de tampit. persoana care o iubesti nu vrei sa sufere. invata si tu sa ierti... ce-ti mai lipseste? banuiesc ca ai cel putin strictul necesar pentru a trai si nu mori de foame + dragoste. ce dracul mai vrei. alte fete si-ar dori sa se poarte un baiat cu ele asa cum se poarta iubitul tau cu tine si nu le-ar pasa de trecut. atata timp cat prezentu' e frumos si se intrevede un viitor si mai frumos(asta daca nu faci tu o nebunie) ce-ti mai pasa de trecut? prin iertare o sa te simti bine. daca esti un om normal din punct de vedere psihic fa asa:urmatoarea data cand este langa tine stati jos, beti ceva, oriunde ati fi, de preferabil singuri; apropie-te de el, strange-l in brate, inchide ochii si imagineaza-ti ca sunteti doar voi pe pamant. macar pentru o clipa uita de trecut sa vezi ce bine te vei simti. niste fiori calzi din trupul lui vor trece in al tau si invers. sper ca nu mi-am pierdut timpul tastand atatea caractere. da-mi un semn daca ai citit mesajul meu si ai tinut cont de ce ti-am zis. cu bune, cu rele ti-am vorbit din inima. daca vrei sa mai vorbim, id meu este marry_spy. te pup

| mariaagabriella a răspuns:

Inseamna ca nu-l iubesti

| minny26 a răspuns:

E prostesc dar si eu am facut la fel...nu de dragu de a ma razbuna dar i mi placea de unu de numa...

| roxy94f a răspuns:

Draga, lasa prostiile deoparte, fii fericita ca tine la u, nu scormoni motive d cearta, u o sa regreti p urma, cand o sal pierzi...
asta vrei?
Nu cred...

| adnanaafrumushycka_6906 a răspuns:

Nu incerca!
il vei pierde ti-o spun din propria experienta
e greu sa se supere pe tine, sa nu te mai bage in seama si sa il vezi cu alta fata
treaba ta!
nu risca sa il pierzi