| Gąßl a întrebat:

Buna TPU kiss! Cine imi da si mie status de despartire dar nu din alea siropoase si triste.big grinMultumeskiss Dau fundoi la cele mai multe :X

Răspuns Câştigător
| ciresicaSiatat a răspuns:

Gasesti aici status cate vrei pentru orice categorie, cine stie, de la despartire treci la fericire si o sa-ti prinda bine http://sweety-things.weebly.com/index.html :*:*

3 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Acum ma doare ca am crezut odata in tine.Ca orice indragostit vrajit ce crede in destine.Iubirea noastra e ca o sticla goala acum s-a terminat.Ca tot ce-a fost frumos odata intre noi s-a consumat.

Vocea ta nu ma mai atinge demult.E aceasi placa veche pe care m-am plictisit sa o ascult.Iti spun adio te-am pupat acum arat numai suspin.Ca ai vrut sa ma otravesti si acum te inneci in propriul tau venin.

N`ai sa mai gasesti una ca mine
N`am sa mai iubesc unul ca tine
Din mintea mea te-am sters deja se pare
Ai fost doar o eroare

Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai
Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai
Nu e nevoie de ura ca sa intelegi mesajul meu
Nu e nevoie de cuvinte ca sa vezi ce zic eu
Caut un nou inceput caci tu ramai amintirea
Citeste asta printre randuri atunci cand imi vezi privirea

Eu n-am de gand sa stau in preajma ta
Mult rau mi-ai facut ca sa mai pot sta
Nu te mai ruga de mine degeaba speri
Nu te mai uita la mine degeaba vrei
S-a terminat de mult nu mai e demult ca la-nceput
Am inghitit prea mult si a venit timpul sa scuip
Cand ma uit la tine nu mai vad nimic
N-o sa iti fiu prieten dar nici inamic
Ai fost odata aerul pe care-l respiram
Acum ma sufoc nu mai vreau sa am
Vreodata de-a face cu tine niciodata ,
Refuz sa fiu proasta de altadata.

S-a terminat in sfarsit traiesc,
Sunt fericita nu te mai iubesc.
Nu vreau sa mai stiu cine esti.
Nu vreau sa mai stiu cum zambesti.
Nu vreau sa te vad in fata mea.
Dispari din calea mea, din viata mea.

E clar langa tine nu, nu mai pot sta
M`am saturat de sentimente spuse ca sa fie
Te`ai gandit vreodata ca`ti faci rau doar tie?
Nu vrei sa ne despartim,mai bine lasa
mi-am dat seama de mult ca tie nu`ti mai pasa
Desi am crezut ca te cunosc cu`adevarat
Am realizat prea tarziu ca demult m`am inselat

M`ai vrajit, langa tine ma simteam ca pe-un nor.
M`ai slabit incet,incet ca un microb.
Taci! Taci!Nu mai pot, nu se mai poate.
S`a terminat, ADIO! O luam pe drumuri separate.

N`o mai face pe duru, n`ai motive s`o faci
Amintirea`i inca vie,dar preferi sa taci,ca te prefaci,
Displaci pe oricine cu zambetul tau fals
E acelasi ca`n prima zi cand eu am zis "Pa!Te las!"

Da, esti unic. Dar nu mai esti unic si pentru mine.

Trec toate, asa se spune, insa nimic nu trece fara sa lase urme.

Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci``.Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.`o arunci.

Te iubea ,fraiere ! Chiar te-a iubit.Priveste-o acum dar stai departe.Ea nu te mai vrea.E mult prea tarziu pentru regrete .Te-a uitat ! Nici nu poate sa te mai ierte.

Vi • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna`!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Doamne.fă-mă pasăre să mă pot căca pe toţi

opusul vietii nu este moartea ci indiferenta!

sa poti sa fii tare , chiar daca inima te doare sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange . aceasta este arta de a invinge.

iti va fi dor poate'ntr'o zi cand , auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin. destinul meu e altul

"Nu am nevOie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc aCum !
Regreti?Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\

Nu mi-a pasat la ce as fi renuntat ca sa te strang in brate iar , nu mi-a pasat ca tot ce se schimba daca te vedeam , ar fi fost durerea din sufletul meu . Fiecare atingere si fiecare sarut ar fi amplificat-o de 1000 de ori atunci cand ai fi plecat. . Totusi nu te-am revazut . Si nici nu vreau sa o fac vreodata .

Nu mai simt nici un fior cand aud numele tau . Nu mai simt nici un pic de dorinta sa iti sarut buzele . Te-am scos incet incet din sistem ,poate fara sa realizez.
Ploaia te-a sters din atingerea ei . Nu te mai simt

Imi fac ordine in viata . Pun lucrurile la locul lor . Imi gasesc echilibrul , linistea . fericirea
Acea fericire care nu se limiteaza doar la prezenta ta.

Nu ma mai opresc nici macar pentru o secunda. Nu mai intorc capul sa privesc in trecut, oricat ai urla in urma mea .
Am pasit mai departe ,dragul meu, Si va fi mult prea greu sa ma opresti iarasi
Am crezut ca trecerea timpului o sa stearga amintirea ta in totalitate .o sa imi dezintoxice sufletul . Am crezut ca o sa ma satur candva sa am speranta prosteasca .
Dar te port in minte si in suflet la fel cum am facut-o mereu , oricat am incercat sa mint .sa ma mint .Sufar pentru o iubire nefireasca si visez la un viitor imposibil

Sa cred ca exista un viitor pentru noi e stupid.poate doar un final

Mereu merg mai departe . Viata asta m-a invatat ca toate trec . toate au o rezolvare.
Am fost mintita , tradata , inselata , parasita .apoi am inchis ochii si am crezut un "iarta-ma" care parea sincer .
Am riscat . am fost fericita cateva clipe , pentru ca apoi sa plang o vesnicie
Am sperat imposibilul , am realizat imposibilul . Am facut frumos ceea pentru ceilalti era greu ,
De multe ori am zambit , inghitindu-mi lacrimile . am rezistat

As fi vrut macar sa terminam frumos, Amintirea dulce sa ne fie, Dar ne-am ratacit si ce folos? stim si noi oricum, clipa-i tirzie
Sa nu m-astepti sa revin iara, Sa-ti mangai sufletul de gheata, Caci n-am sa bat a doua oara La usa ce mi s-a inchis in fata."
"Visul meu s.a stins cuminte.asa cum a inceput. Si nu stiu cu ce am gresit. Simt ca vorba ta ma minte.dar eu nu pot sa uit. Cat de mult noi doi ne-am iubit."

Când priveşti o pasăre, zboară alături de ea!
Când tragi aer in piept, ascultă-ţi inima!
Când îmbrătişezi, deschide-ţi sufletul!
Când plângi, ascultă-ţi lacrimile!
Când eşti singur, multumeşte!
Când visezi, aduna-ţi curajul!
Când creezi, priveşte cerul!
Când iubeşti, dăruieşte-te!
Când asculţi, trăieste!
Când ajuţi, nu judeca!
Când urăsti, roagă-te!
Când vorbeşti, fii om!
Când lupţi, reinvie!
Când râzi, fii copil!
Când suferi, taci!
Cât trăieşti,
Zâmbeşte,
Trăieşte,
Şi Iubeşte!

Nu ca nu mi-ar pasa de tine, Numai ca lucrurile s-au complicat."
"S-a schimbat placa`! S-a scimbat si fata`! Vad ca nu-ti convine`smug Acum se`ntoarce roata`! Dar de azi incolo asa va fi`! Eu imi voi bate joc big grin si tu vei suferi`!
"Cand ai plecat nu ti-a pasat . Acum chiar de sufletul ma doare . Pot sa`ti spun : Ramai plect in continuare`!
Nu iti bate joc de ceea ce poti avea o data in viata !"
Am spus ca nu ma intorc,asta e. M-ai fraierit o data dar nu iti voi mai da satisfactie, Greu pentru tine caci atunci cand m-ai avut. Nu ai stiut ce sa faci"
Stii poate totul e perfect Doar pana`n ultimu` moment
Rupi o poza cu mine.In kre ironic zambesc.Nicio lege nu poate sa ma lege ca nu te mai iubesc
Prefer sa ma descurc cu ce am.Prefer sa nu tac.Prefer sa nu las.Prefer sa sper in continuare.Prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare!

Acum imi esti prieten doar.Ne amagim dar in zadar!Te simti doar singur ,parasitHai vino sa imi povestesti.Prieten mi-esti dar nu iubit!
"[] Va venit timpul` sa vorbim din nou.Eo o sa rad de multe. Iar` tie o sa`ti para raw
Poate ca atunci cand voi fi ce vrei tu,nu vei mai fi ce vreau eu!"
"Hai sa fugim, sa evadam Hai sa ne ascundem de adevar Hai sa mintim ca e perfect Hai sa fim suflet . nu un obiect"
Crezi ca totu`i roz .dar de fapt totu`i intunecat .Nu mereu viatsa are culoarea in kre ejti imbracat
daca ochii mei sunt tristi.te rog sa nu insisti,nu ma pune sa zambesc,nam sa reusesc.si nam sa pot fi altcineva.doar pentru placerea ta"
"Erai totul si nimic mai putin,iar toata fiinta mea se rotea in jurul tau,intotdeauna pentru tine ! Nu ai inteles."
De dragul tau...orgoliul meu.am trecut peste el mereu...si in picioare l`am calcat.fiindca te iubesc cu adevarat!~"

E prea tarziu pentru a-ti cere iertare, e prea tarziu pentru a mai face ceva, e prea tarziu pentru tine, pentru noi... Inchid ochii si realizez ca doar eu am fost mereu aceea care a vrut, tu m-ai amagit doar; si nu puteam vedea, eram orbita de dragostea ce ti-o purtam...
Stii? Tu stii ca inca mai dainui inlauntrul meu? Esti in trupul meu... Si stii cum e sa fi lasat in urma! Cum pot sa te iubesc, cand nici macar nu-mi vorbesti.
Ma uit in urma, sunt luni de cand nu stiu nimic de tine. Doar urma parfumului tau imi mai dainuie in nari uneori. Stii cum e sa fi ultima persoana care vrea sa schimbe ceva? Stii cum e sa ti se inchida usa in fata fara a spune nimic?
Stii cum e sa iubesti pe cineva cu atata putere ca la inceput? Si nu, nu, nu am sa te sun din nou tot eu, nu am sa te las sa-mi rascolesti somnul noptilor cuminti. Sper sa gasesc puterea!
Nu mai vreau lacrimi, nu mai vreau probleme care ma ranesc, nu mai vreau minciuni! Merg mai departe, si tu stai departe de mine
! Gata cu asteptariile, gata cu secretele si cu intrebarile!
Am obosit de-atatea griji pentru tine, griji facute fara rost intr-o zi! Imi spui ca-ti pare rau ca ma ranesti, imi spui ca o faci intentionat, imi spui ca asta esti, imi spui ca iti plac lacrimile mele.
Iti spun: acum e prea tarziu sa-ti para rau, e prea tarziu pentru scuze, e prea tarziu sa te iert.
Vreau... dar, nici eu nu mai stiu ce vreau. Astept. nu mai stiu de ce astept, sau pe cine?
Ma trezesc in fiecare dimineata cu o speranta, daca ma intrebi ce sper, n-as putea sa-ti raspund, pe bune nici eu nu stiu ce sper...
Dar, se spune mai mereu ca speranta moare ultima. si nu mai vreau sa sper. Respir din
ce in ce mai greu si lacrimile imi inunda fata, din nou! Am jurat ca nu am sa mai plang.
Mii si mii de intrebari imi inunda mintea plina de tine, trupul meu doreste atingerea ta, sarutarea ta o vor buzele mele, dar tu nici macar nu incerci!
M-am saturat de asteptari lungi si dese, m-am saturat sa plang, m-am saturat sa adorm singura, doar cu gandul la tine. si tu.nu ai timp.
Nu mai sper! Nu mai vreau sa sper ca maine, maine te voi avea.
Imi spui mereu ce vrei, cum vrei, cand vrei, dar esti ocupat, nu ai timp.si vezi doar ce vrei sa vezi, crezi doar ce vrei sa crezi, cum pot sa te iubesc cand tu nu ma lasi, esti de gheata si inima
ta e inchisa!
Cum pot sa te iubesc cand nu ma lasi.nu vrei, nu ai timp?
Acum imi spui ca ai nevoie de timp, ai nevoie de spatiu, cauti pe altcineva! Altcineva, nu conteaza cine, doar o femeie sa fie, sa nu se implice, sa nu vrea atat de multe, sa taca, sa nu intrebe. Traiesti in umbre reci!
Astazi trecem unul pe langa altul parca nici nu ne-am cunoscut, parca nici nu ne-am iubit, parca nici n-am existat. Nicicum, oarecum, vreodata... sunt uneori socata, ma intreb cum se poate asa ceva.
Cum? Cand odata nu puteai fara sa ma auzi, sa ma vezi, sa ma saruti? Acum treci asa, ca un strain pe langa mine, si ma infior, iti simt respiratia, parfumul, te simt si azi, si acum.Tremur la fel ca la prima noastra intalnire cand frematam de emotie! Iar tu.iti tremurau mainile si erai emotionat.
Ne distram pe seama asta, iti amintesti? Imi spuneai: „hai, prinde-ma de mana.simti cum tremura? Priveste".Eu da, traiesc aceasta clipa la nesfarsit si cand te vad cum treci atat de rece
, atat de nepasator, nu pot sa cred ca esti tu!
Astazi am vrut sa te sun, sa-ti aud doar glasul, dar n-am putut, nu cred ca am sa pot s-o fac mereu, la nesfarsit, tot timpul, primul pas. Nu pot sa ma mai umilesc, chiar daca o fac pentru iubire, e mult prea mult si mult prea greu pentru mine.
Ma simt neputincioasa in fata acestei iubiri, ma simt invinsa si fara pic de vointa. Nu stiu ce sa fac si nu stiu ce sa-ti spun... Am spus atat de mult si atat de multe, ti-am scris la fel, fara sa primesc un raspuns. Nu-ti pasa! Din parte ta nimic, doar aceste vorbe „sa nu-ti mai scriu".
Nu pot sa plec si sa nu fiu cu tine, nu pot dormi noptile si lacrimile imi uda fata. Plec departe cu gandul, sa fiu cu tine, acolo, in gandul meu esti al meu.Cum poti sa fii cu cineva asa cum am fost noi doi si dintr-o data sa zici „gata"? Crezi ca e atat de simplu?!
Sunt atat de mahnita si ploaia nu ma ajuta deloc. Ma simt rupta intr-o mie de bucati si imprastiata in zari, ma simt sfarsita, astept noptile in care visez cu ochii larg deschisi si diminetile cu sperante ca va fi bine.
Cineva va fi acolo si pentru mine o data, undeva, candva. „O sa-ti amintesti o data, undeva, candva, ca te-a iubit cineva, asa cum nu credea ca dragostea poate fi atat de puternica. Ai mahnit-o atat de rau si sufletul ei e atat de greu".
Vreau sa-ti aud glasul, sa-mi spui ca totul e ok, dar, stiu ca nu o vei face, ma urasc pentru ce simt si imi este atat de greu sa ma mint, sa-ti spun ADIO! Spune-mi ca gresesc, mergi langa mine, vorbeste-mi.
Imi vei spune ca nu poti, privesc in ochii tai si stiu ca nu pot fi acolo. Privesti in alta parte, fugi de prezent, fugi de viitor, totul pare fara rost, fara scapare! Nu am unde sa fug.sa ma ascund.sa plang

Vezi tu scumpo,o fi stat si cu tine.stiu.stiu si c`a ars`o cu altele.Dar el are o fata.si pentru el,fetita lui e cea mai importanta

daca el n'o sa'mi mai zica noapte buna, si daca nici pe strada n'o sa'mi mai zica buna, am prietene care ma suna sa'mi spuna ,, Fata , esti de 1000 de ori mai buna !"
Cu indiferentsa ta m`ai adus cu picioarele pe pamant.Stai linistit guritsa.Nu mai plang! Indiferentsa face diferentsa
Ochii mei de nu mai vor sa te priveask,e vina ta ca i`ai facut sa te urasca.

Sa nu m`asteptsi sa revin,sa`tsi mangai sufletul de gheata.caci n`am sa bat si-a2a oara,la usa ce mi s`a inchis in fata.
Au fost momeNte care n.au Nevoie de cuviNte Dar si momeNte de care nu vrei Sa.Tzi mai aduci amiNte

Am inteles ca ai deja p-alcineva Si daca trebuie sa plec, eu plec Dar NU uita ca amintirile raman indifirent ce ce-ar urma .
.E una dintre zilele alea nasoale.Mă gândesc la tine şi doar mă doare.@
♥ Refuz sa fiu proasta de alta data !
El si Ea... - Ea.a pus suflet in tot, si l`a iubit cum nu mai iubise pe nimeni.nimic nu mai conta pentru ea, in mintea ei era doar El El?nici nu o iubea
n'am uitat cat am plaNs defapt,cat am regretat,am realizat ca tot ce’i bine nu tine mereu cu tine,retine,dAr nu uita ca intr'uN final oRice rau e ucis de'un bïNe

Tu si cu tine. Eu si cu mine. Fiecare pe cont propriu. Perfect. Totul a fost doar o minciuna. O minciuna frumoasa. Bun venit la realitatea cruda
Ma intreb.Te`a durut? Sau poate acum tzi`e mai bine. Ieri te-am vazut. dar nu eram eu langa tne !
Vezi tu scumpo,o fi stat si cu tine.stiu.stiu si c`a ars`o cu altele.Dar el are o fata.si pentru el,fetita lui e cea mai importanta!
•Vreau să stii că mi` se rupe de:]• Ce faci .ce zici …de ce vrei• sau măcar incearcă să intelegi. m'ai vandut cand ai avut ocazia, eu nu te vand, te dau degeaba !

Timpul trece si vreau sa treaca odata cu mine ! Nu`mi mai pierd vremea aiurea stand dupa tine ! Poate ai sa`ntzelegi mai tarziu ce`am vrut sa fac ! Sa dau tot ce pot ca sa`ti fiu pe plac.

Va veni timpu’ cand vom vorbi din nou. Eu o sa rad de multe. Iar tie o sa’ti para rau winking

E prea tarziu pentru iertare, e prea tarziu pentru a mai face ceva, e prea tarziu pentru tine, pentru noi.Inchid ochii si realizez ca doar eu am fost mereu aceea care a vrut, tu m-ai amagit doar; si nu puteam vedea, eram orbita de dragostea ce ti-o purtam...dar s’a terminat.esti in trecut si acolo o sa ramai mereu.

Am obosit de-atatea griji pentru tine, griji facute fara rost! Nu’mi mai pasa acum. Adio.Ce a fost a fost.

Traiesti in umbre reci! In ele sa traiesti oh go on.
Astazi trecem unul pe langa altul parca nici nu ne-am cunoscut, parca nici nu ne-am iubit, parca nici n-am existat. Nicicum, oarecum, vreodata. sunt uneori socata, ma intreb cum se poate asa ceva.

Acum vom trece nepasatori. S’a sfarsit. E mai bine asa.

Cineva va fi acolo si pentru mine o data, undeva, candva. „O sa-ti amintesti o data, undeva, candva, ca te-a iubit cineva, asa cum nu credea ca dragostea poate fi atat de puternica. Ai mahnit-o atat de rau si sufletul ei e atat de greu".

Cineva a fost acolo pentru tine, undeva ,candva. . „O sa-ti amintesti o data, undeva, candva, ca te-a iubit cineva, asa cum nu credea ca dragostea poate fi atat de puternica. Ai mahnit-o atat de rau si sufletul ei e atat de greu".

Nu intrebi, nu iubesti, nu simti! Nu vreau sa mai stiu nimic, pastreaza totul pentru tine! Mi’a pasat destul, acum.cum sa’ti spun? Am obosit de’atatea griji pentru tine, griji facute fara rost! Nu’mi mai pasa acum. Adio.Ce a fost a fost.

Nici nu stim cand nu e timp de jocuri, nu stim nimic de noi, nu stii nimic de mine
. Iti vad fata, te vad cum te prefaci! Iubire nu e si doare, lumina nu e si e intuneric, caldura nu este si e frig. Nu stii nimic de mine, nu stii nimic de noi. Te las.
! Ai murit pentru mine si m-ai eliberat de tine. Cu fiecare respingere a ta ma indepartez de tine si mi-e mult mai bine.adio.

Nu ai nevoie de mine si eu de unul ca tine nici atat! Simt un gol, nici macar durere nu mai simt. Ma tem ca ti-am spus, ti-am spus mereu: nu mai pot lupta pentru tine, am obosit... ma respingi mereu, ma umilesti mereu prin vorbe si prin fapte deopotriva.

Nu mai vreau lacrimi, nu mai vreau probleme care ma ranesc, nu mai vreau minciuni! Merg mai departe, si tu stai departe de mine
Cu indiferentsa ta m`ai adus cu picioarele pe pamant.Stai linistit guritsa.Nu mai plang! Indiferentsa face diferentsa
Vreau să stii că putin imi pasa de:]• Ce faci .ce zici …ce vrei• sau măcar incearcă să intelegi. Nu mai vreau s’aud de tine. Pa!Adio! sau cum vrei tu s’o iei winking.
Timpul trece si vreau sa treaca odata cu mine ! Nu`mi mai pierd vremea aiurea stand dupa tine ! Poate ai sa`ntzelegi mai tarziu ce`am vrut sa fac ! Sa dau tot ce pot ca sa`ti fiu pe plac.
Nu ma atinge,nu plange,si stii ceva?Lacrimile tale nu mai au de mult efect asupra mea…
Thu ai ales sa te indepartezi! Ti-am zis ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi ! Sh stiu ca.Nu te iubeste asa cum te-am iubit Eu .Sh stiu ca o sa vii la Mine pentru ca aqum iti este GrEuu~!

Daca ai nevoie de Mine ! Nu sunt aici ! STRig’O pe zdrenta Ta ! Poate Ea mai stie ceva !
CRezi ca iimi pasa cu cine o arzi mai nou ? )? In nici un caz ! acum alta e viata mea ! credeaI ca sunt fraiera ta ///? Nu papusel ! Lucrurile nu stau asa ! in viata mhea a aparut altcineva!

o sa'ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des

Care a iubit mai intens,care pe care n-a inteles?

| Alișa00000000000 a răspuns:

Vor trece ani de zile,,eu tot te voi iubi,, tu vei veni la mine,, cu altu eu voi fi...(cit de tirziu am inteles ca am gresit cind te-am ales}:*

| Y2k a răspuns:

Vor trece ani de zile,,eu tot te voi iubi,, tu vei veni la mine,, cu altu eu voi fi
cit de tirziu am inteles ca am gresit cind te-am ales.
Ochii ce nu se vad...se uita
te iubesc atat de mult incat pot renunta la tine
Toata viata am irosit timpul cautand iubirea.Acum imi irosesc timpul gandinu-ma la tine