| EchoWinds a întrebat:

Bună TPU cine mă poate ajuta? imi place de o fata de la scoala si am intrebat-o daca vrea sa fie iubita mea si a spus ca se mai gandeste...bun a doua zi am intrebat-o iarasi apoi mi-a zis ca am spus clasei ca este iubita mea dar nu este adevarat cred ca a inscenat totul sau a pus pe cineva sa zica asta habar nu am dar in ziua de azi o plac ff mult si ea nu a mai vorbit cu mine din martie ce sa fac sa vorbeasca cel putin cu mine asta vreau dar pana la prieteni mai apropiati mai este... ajutati-ma

Scuzati greselile de ortografie ma grabesc ff mult

Răspuns Câştigător
| 1234abcd a răspuns:

Eu cerd ca ea nu tine deloc la tine..ai fost pentru ea doar o jucarie(te joci un pic si dupa o arunci)... daca ar fi simbit ceva pentru tine ar fi incercat sati vorbesca, sati explice de ce nu vrea sa se combine cu tine(adica eu asa fac daca refuz pe cineva ii si explic de ce ...ca sa nul las cu marea dilema"de ce nu mam combinat cu el?")

dar daca totusi vrei sa vorbesti cu ea. apropiete de colegi ei de clasa, de prietenii ei..si atunci cand o vezi saluto si zambestei(nu te lasa pagubas daca nu-ti raspunde din prima...continua so saluti si pana la urma o sa te salute si ea)

multa bafta

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii explici ca tu nu ai spus nimic, si ca ar trebui sa te creada, ca nu aveai de ce sa spui asta. Si incearca sa ii spui ca o placi foarte mult. Vezi cum reactioneaza, si daca si acum te ignora sau zice vreo chesti, cel mai bine este sa o lasi in pace, pentru ca nu ai de ce sa injosesti in fata unei fete, care nu stie ce vrea de la viata.

| Takocska a răspuns:

Nu stiu ce sa zic mai bine las-o daca a facut fita asta inseamna ca numa a jucat cu tine

| benga94 a răspuns:

Din ce spui tu aici mie imi pare o fata mai fitoasa asa, si nu sunt bune deloc astea fitoase.A spus la misto ca se mai gindeste si ti-a bagat motivu ca ai spus la toata clasa ca sa nu fie cu tine, nu e logic? Daca te iubea putea sa stie si toata scoala ca ai spus ca e iubita ta, nu o durea daca simntea ceva pentru tine, dar cum nu simnte ai vazut reactia, sfatul meu este sa iti cauti o fata care sa te iubeasca atit de mult incat sa spuna ea la toata lumea ca e iubita ta.

| Afãrinツ a răspuns:

Uite... parerea mea e ca te joaca pe degete. daca ar fi simtit ceva pentru tine, macar prietenie ti-ar fi spus ff clar din prima zi. incearca sa obtina ceva cred (e posibil). cand trece pe langa tine tine-o si nu-i da drumul pana ce nu-ti raspunde clar da sau nu. asa fac baietii k mneh si le mergewinking. uite, treab ae ca nici nu cred ca te simpatizeaza sau dacai asa greseala mea dar are o inima rece si pun pariu ca esti de trebuie asa ca o fitoasa ca ea nu ar trebui sa-i fie acordata atentie. bun, nu vrei sa o abandonezi, asta intelegem cu totii dar nu te merita pe tine sau pe oricinealtcineva. privesteo in ochi cu dragoste si intreab-o cu kalm, vb ff rar. iti va spune pana la urma dar trebuie sa stii ca o poti face, poti impresiona o fata. sa crezi cu tarie ca o poti face pentru ca nu-i ceva de care esti incapabil.
oi fi u emo sau nu da sigur poti s-o faci. convingeo ca meriti sa fii apreciat! sper sa ajungeti impreuna dar inca o chestie: fii tare, curajos si vei trece peste orice. O POTI FACE!

Mult succes
peace!
\r/

| EchoWinds explică (pentru Afãrinツ):

Merci mult, nu sunt emo laughing am pus o poza de pe netwinking

| EchoWinds explică:

Dar prieteni eu nu pot s arenunt la ea deoarece o plac din cls 1