| Pool77 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am sa scriu destul de mult. laughing

Revin cu o asa zisa intrebare.Deci povestea mea incepe inca din vara trecuta mai exact de undeva din Iulie 16. Un prieten mi-a zis de o tabara in apropiere si am decis sa mergem in tabara aceea. Ajuns acolo stiam ca mai trebuie sa vina un coleg de la mine din clasa.Ne-am intalnit cu el am stat de vorba el sta la tara si si-a adus prietena si cu prietena sa a mai venit inca o fata pe care o sa o numim Y, asa. Tabara a fost frumoasa am ras am glumit toate cele.In penultima zi am avut de facut nu stiu ce in grup si a venit si Y acolo sa ne ajute.Vara trecuta eram mai timid de felul meu (Cat de prost eram) asa ca n-am vorbit cu ea, nici nu am bagat-o in seama, insa imi era simpatica putem zice ca o placeam.In ultima zi cand am plecat m-a pupat si mi-a zis ca spera sa ne intalnim si vara urmatoare. Ajuns acasa mi-a dat cerere pe facebook, unde am inceput sa vorbim nopti in sir, sms-uri chestii.Eu am plecat la mare si n-am mai apucat sa vorbesc cu ea o saptamana si dupa ce am ajuns acasa s-a schimbat de tot,a fost rece nu mi-a mai raspuns atat de repede,asa ca n-am mai vorbit. Dupa ce si-a dat seama ca nu-i mai scriu mi-a dat un sms cum ca ce e cu mine si de ce nu-i mai scriu ca pe vremuri (de parca a trecut atat de mult timp laughing ) Infine i-am spus ca o plac si ca as vrea o relatie cu ea.Mi-a spus sa o astept ca inca se gandeste bla bla. Am lasat-o o saptamana, iar dupa i-am scris deci? Mi-a spus ca nu stie inca nu stie ce, (poate am reactionat gresit, insa nu sunt genul pe care sa-l iei cu una doua) si i-am spus ca n-am sa stau dupa ea luni in sir ori imi raspunde ori nu. Dupa vreo 3 ore mi-a trimis un sms cum ca nu vrea o relatie cu mine pentru ca nu se crede pregatita. m-a intrebat daca vreau sa fiu prietenul ei i-am zis ca nu ma cred in stare sa-i fiu doar prieten. (Friendzoned again) n-am mai vorbit o luna si am primit intr-o noapte un sms cum ca ii pare rau ca m-a respins si ca acum ar accepta o relatie.Eu fiind prost m-am bagat cu botul in fata si i-am spus ca hai atunci sa incercam, insa a intors roata si ca totusi nu este pregatita. M-a enervat rau si i-am spus sa nu-mi scrie.N-am vorbit 2-3 luni,si nici nu mai vorbeam doar ca nu mi-a dat pace si m-a tot rugat sa nu ma supar pe ea si chestii. Asa ca de atunci vorbim intruna si nu stiu sincer de ce. Nu sunt genul,care sa vorbeasca cu cineva daca nu vrea ceva de la ea. Si acum ma tot ia cu dulcegarii si ca vrea sa-i trimit poze cu mine,insa n-ar venii sa bem un suc ceva. Eu am renuntat complet la ea,insa ea nu vrea.
Nu stiu ce sa cred sincer, nu stiu ce are in gand, habar nu am.Am intrebat-o direct daca mai vrea ceva de la mine sau nu si mi-a raspuns ca poate. Intrebarea mea este urmatoarea. Ce ar trebui sa fac? Sa continui cu convorbirile sau sa o las balta? Sincer cred ca iarasi imi aduce sentimente la suprafata si nu vreau sa trec iarasi prin acel calvar. Daca stiti ceva sfaturi sau orice va rog ajutati-ma. happy Dau "Funda".

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Fata asta nici ea nu stie ce vrea, este ca o frunză pe apă,"bătută" de toate "vînturile", figurat vorbiind evident, adică fata este nehotărîtă, ea vrea doar asa sa te tachineze nu vrea o relatie stabilă cu tine, este imatură gagica, ce virstă ave ti voi? Nu cred ca merită sa i ti faci mari sperante in legătură cu voi, cu asa o persoană schimbătoare ca vremea nu faci casă.

| Pool77 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am 17 ea are 16.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Pool77):

Ok, sunte ti amindoi niste copii, păi de aceea si comportamentul ei, este o pustoaică razvrătită si infumurată, plină de ea, las ă la măsa, sa o crească.

| ionutaka47 a răspuns:

Continua... Zice ce nu vrea si prostii de astea dar in sinea ei isi doreste, asa.s fetele... Complicate laughing

| Pool77 explică (pentru ionutaka47):

Prea complicate zic eu. laughing