| AliaIoana a întrebat:

Credeți că dacă nu aş mai fi virgină m-ar respinge băieții?
Țin să menționez ca acum încă sunt, dar aş vrea sa-mi incep viata sexuală.
Am 18 ani.
Va mulțumesc!
FUNDIȚĂ celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,n-ar avea de ce sa te respinga.Si ce daca nu mai esti virgina? Important e sa-i fi fidela celui cu care esti.Nu conteaza(sau din punctul meu de vedere n-ar avea de ce sa conteze)daca esti sau nu virgina

10 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Nu sunt eu neaparat fan, dar cand au dreptate, au:

"if you want my future then forget my past"

https://www.youtube.com/watch?v=fw-QRyQcFH8

Daca vreunul iti reproseaza vreodata asta nici nu merita sa-l iei in calcul ca viitor partener de viata.
Numai barbatii nesiguri pe ei sau cu naluciri religioase in cap au astfel de pretentii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să fii stăpână pe emoțile și alegerile tale. Gândește-te care sunt factorii care te determină să-ți pui această întrebare. Fiecare persoană are alte concepții și alte criterii. Unii bărbați te-ar putea respinge, alții nu. Fă ce simți și încetează să te mai întrebi, ce o să spună viitorul iubit. Trăiește în prezent. N-are cum să-l afecteze ceea ce faci tu, nu te cunoaște. Asta contează într-o relație, ca femeia să fie virgină? Ți-ai proiectat o imagine a 'iubitei potrivite/ perfecte' și nu vrei să depășești limitele acestui șablon. Dacă simți că partenerul te iubește și vrei să o faci cu el, fă-o. Stabilește-ți propile convingeri și înceracă să nu te mai lași influențată. Vrei pe cineva care să te iubească pe tine sau să iubească motivul (virginitatea) pe care i l-ai oferit?

| alexandru0sorin a răspuns:

Man orice barbat nromal stie ca virginele sunt mai dificele decat alte femei: https://www.youtube.com/watch?v=6WJJrucK1Jc

| OMFGConrad a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Sper că ai pus acel link la caterincă, că altfel...

| alexandru0sorin a răspuns (pentru OMFGConrad):

Man da si nu. pesonal eu nu as "folosi" o virgina din motive similare. nu au experienta, le e frica/teama sa faca alte acte care li se par normale altor fete, nu trebuie invatate la fel de multe chestii, stiu cum sa se pastreze curate, isi cunosc deopotriva si propriul corp si pe al tau mai bine etc man. nai decat dezavantaje cu o fata virgina...

| OMFGConrad a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Mda, m-am convins in privinta ta.

| andrei1993s a răspuns:

O fata virgina prezinta o garantie mai mare pentru un partener serios. Vreau sa zic ca pana la urma nu conteaza atata timp cat exista iubire cu adevarat. Totusi, eu sunt un baiat mai rezervat in a avea incredere in oameni (mi-e frica de posibile boli). Daca fata e virgina este o garantie in plus pentru un baiat care stie ce vrea. Totusi intr-o lume perfect partenerii ar trebui sa faca un set de analize inainte daca isi doresc o relatie serioasa. Protectia are rolul ei, dar ce faci cu sarutul? ca si prin ala se transmite multe.

| Epiphania213 a răspuns:

Te ar respinge mai mult daca ai fi virgina

| Ufgunky a răspuns:

Nu. de ce ar faceo?