| love_7643 a întrebat:

Am 16 ani si inca sunt virgina! credeti ca e prea devreme sa imi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu zic sa mai astepti.
Sa mai cresti putin, ca sa fie altel si mai ales... sa nu uiti niciodata prima noapte, deci sa fie cu cineva in care ai incredere, cu unu pe care-l iubesti, etc.

25 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu conteaza varsta, conteaza sa fi pregatita fizic si psihic si sa fi sigura de partenerul tau sa ai o relatie serioasa... oricum si eu am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala si nu ma grabesc, exista timp si pentru asta, nu vreau sa o fac si apoi sa imi para rau, stai linistita ca nu e nicio graba...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Foarte! Mai stai cuminte cel putin pana la 18, dupa bacalaureat! Invata pentru treapta a 2 a, si pentru facultate si viitor! Invata foarte bine anatomie, ca sa stii din ce esti facuta si cum functionezi, si mai citeste despre Petting! Nu va aruncati orbeste, si verzi = disfunctionali, in butoiul cu sex! Riscati multe dezamagiri si disfunctii cu bataie lunga, si dificil de rezolvat!

| CevaNormal a răspuns:

Heyyyyyyyyyyy sigur ca da, you can wait a little bitwinking

cami
| cami a răspuns:

M-am speriat, credeam ca zici ca e prea tarziu laughing daca l-ai pus pe "inca" ala acolo.
Normal ca e devreme. Nu te lega la cap daca nu te doareee!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sigur ca e devreme, nu te grabi, ai toata viata inainte...
Asteapta pana la 18 ani, abia atunci esti apta din punct de vedere sexual, esti majora, poti sa ei unele decizii si sa gasesti partenerul potrivit pe care sa il iubesti, sa te iubeasca si sa te respecte.

| theodoraafi a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti singura la asta. si eu am tot 16 ani si cred ca sunt destul de mica. prefer sa mai astept un an, doi... singura trebuie sa iei hotararea asta dar cand ti-o incepi trebuie sa te gandesti foarte bine daca esti capabila sa infrunti bts-uri si in cel mai rau caz un bebel... sper ca am fost de ajutor happy

| Dan a răspuns:

Da, pentru ca o sa regreti.

| lostcontrol12 a răspuns:

Eu una nu regret niciun moment din viata mea.imi traiesc viata exact asa cum vreau si asat o sa fac pana mor.eu una mi-am inceput viata sexuala la aproape 16 ani cu un baiat minunat, cu care sunt si acum...si a fost cel mai frumos lucru din viata mea de pana acum.eu te "sfatuiesc" sa nu faci acest pas cu primul care iti iese in cale si sa te protejezi! doar atat:*

| Viuvi a răspuns:

Pai este putin devreme, acum fiecare cum crede si cum simte!
Cel putin fizic esti pregatita dupa varsta de 17 ani jumate - 18 ani asa ca mai ai o tara de asteptathee hee!
Pana atunci te sfatuiesc sa te informezi de bolile cu transmitere sexuala si de metodele de protectie!
Te-am pupat!

| M' a răspuns:

E usor sa-ti incepi viata sexuala(spui doar da, si ala printre dinti... uneori...)dar ai grija ca nu mai poti da timpul inapoi. e mult mai bine sa fii majora, esti raspunzatoare de faptele tale, de nasterea unui bebe, asa minora vor zice uite si la asa, ca si asa vb lumea vrute si nevrute fara macar sa stie sigur. dar mai bine e sa-ti incepi viztza sexuala cand ai o relatie bazata pe incredere, respect, dragoste etc.

| Gregory a răspuns:

Salutare! Nici nu te mai gandi la asa ceva! Viata sexuala se incepe dupa casatorie, asa ca nu pacatui fara nestiinta si masura doar de dragul lumii sau de dragul vreunui motiv banal!

| alin88 a răspuns:

Foarte bine ca esti virgina. Ai un partener stabil? Daca da, poti sa te gandesti si la asta desi, ar fi si mai bine sa mai astepti pana pe la 18 ani. Daca nu, stai in banca ta.

| XxXKevinXxX a răspuns:

Buna eu cred ca ie prea devreme! dar daca ai placere si atractie de baiatul ala poti chiar sa incerci, si dupa aia ai sa regreti toata viata ta! mia parut binebig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| Heytu a răspuns:

Da, e devreme happy mai ai multe de invatat despre sex, relatie si asa mai departe. te pup

| clawss a răspuns:

Eu zic ca DA, dar tu hotarasti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Viața sexuală o începi atunci când ești pregătită emoțional și fizic și să mai fii și îndrăgostită.
Nu mai devreme de 18-20 de ani, atunci corpul se maturizează, ești majoră, percepi viața cu bune și rele.
Ai tot timpul din lume pentru acest lucru. Nu trebuie făcut în grabă, la ambiție sau pariu.
Gândește de două ori înainte de pasul final.
Întotdeauna să folosești prezervativul, consult ginecologic o dată pe an.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ma cauti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 16 ani si am un prieten care spune ca ma iubeste si nu mi-a cerut pana acum. si stai linistita nu-ti incepe viata sexuala ca dupa o sa regreti mult. si esti si prea tanara si eu la fel toot virgina sunt dar nu magrabesc asa ca gandeste-te mai bine ce vrei sa facihappyhappyhappyhappyhappyhappyhappy_

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai intrebari isi pun fetele, eu sunt baiat si nu am intrebat pe niciuna daca vrea, ele m-au intrebat. Acum sunt cu o fata de 7 luni, ea e virgina si nu am indraznit nici macar sa-i pun mana la p... a, astept sa se ofere ea... Ce spuneti e bine? O respect foarte mult si o iubesc pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca e mai bine sa astepti... Dar daca iubesti cu adevarat si te simti pregatita fa-o. Dar daca ai dubii mai asteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 16 ani.Sunt virgina.Sunt ca un baiat de 2 ani, dar niciodata nu mi-a cerut sa ma culc cu el. Pur si simplu nu ma simt pregatita si cred ca e bine sa mai astept putin.Eu am incredere in iubithul meu e mai mare ca mine ca 2 ani:d.Si stiu ca nu m'ar insela niciodata, ma inelege ca nu sunt pregatita si e disponibil sa ma astepte. Daca nu te simti pregatita sa faci acest pas MARE. Te sfatuiesc sa n'o faci pentru ca dupa o sa regreti f mult...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat am 16 ani...si nu mai sunt virgin dela varsta de 13 parerea mea este ca, cand te indragostesti atunci te si f. i, Degeaba iti spun eu, ala, noi toti ca nu e bine, tu ai sa uiti toate acestea in momentul respesctiv, eu nu sunt in masura sa-ti pun nu, sunt in masura sa-ti spun doar gandeste-te mai bine, daca intr-adevar asta iti doresti placerea ta va veni deodata cu consecintele. PS : in caz co faci, ia-ti un prezervativ
papa

| nutidulce a răspuns:

Nu te grabi. e mai bine sa nu faci asa de vreme. ca daca te despartesti in caz de el, suferi foarte mult si nu merita. ca pana cand nu faci dragoste nu te indragostesti asa de mult dupa un baiat. dar dupa aia esti instarit sa-ti dai si viata pentru el. eu am facut la 19 ani, dar dupa 9 luni ne'am despatit si am suferit mult si sufer enorm ca nu la fel cu altu baiat. ce simti pentru prima dragoste aia nu se uite.

| nutidulce a răspuns:

Nu te grabi

| dumitrita a răspuns:

Normal ca e devreme.ai toata viata inainte si daca prietenul tau de acum iti propune asa ceva acum inseamna ca nu-i cel de care ai nevoie, lumea e plina de baieti si fii sigura ca se va gasi cel ce o sa ta primeasca asa cum esti.mai profita acum de clipele dulci...ca ai cind sa-ti strici viata. acum invata si nu-ti bate capul de minic totul e la timpul lui