| AfumataSunca a întrebat:

Buna, TPU!
Credeti ca e posibila prietenia dintre un baiat si o fata?
Se ajunge la mai mult?
Parerea voastra pls

Răspuns Câştigător
| TLF92 a răspuns:

Parerea mea sincera e ca NU, putin probabil sa fie considerata o prietenie din partea fetei, de partea baiatului NICIODATA

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

De ce n-ar fi posibilă?
Nu se ajunge neapărat la mai mult.
S-ar putea să îl vezi doar ca pe un prieten. Să nu aibă calitătiile unui bărbat de care să te simti atrasă.

| TLF92 a răspuns (pentru Ofiintă):

Dar acel barbat sa se simta atrasa de ea, unde e logica LOL

| Ofiintă a răspuns (pentru TLF92):

Poate nici el nu este atrasă de ea.
Nu toată lumea și-o trage cu cine apucă.
Suntem ființe sociale, ne dorim o persoană cu care să întretinem o conversație.
Dar da, nu trebuie să fi intr-un acord cu mine. Insă, poti să iti pastrezi părerile pentru tine.

| Adry05 a răspuns (pentru Ofiintă):

Ei dacă ar sări pe orice înseamnă femeie care e în preajma lor li se pare greu de crezut laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru Adry05):

Nici nu mă miră faptul că n-au avut o relatie de prietenie cu o femeie.
Nu pentru că era imposibil, așa cum ei acuză în neștire, ci pentru că nu și-au dorit. Dorințele lor se rezumă pe altceva.

| Adry05 a răspuns:

Eu am un prieten băiat și ne știm din clasa a 8-a și am avut și pe toată perioada liceului dar ne-am depărtat când am mers la facultate și n-a fost nimic între noi, deci cred că se poate.
Cum eu nu simt deloc atracție pentru ei, nu mi se pare așa greu de crezut că nici ei nu simt pentru mine.

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Pe toată perioada liceului un alt prieten băiat, cu cel din a 8-a încă sunt prietenă

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Evident ca este posibila. In ce lume traim? Baietii trebuie sa aiba prieteni numai baieti? Cum vine asta? thinking

ORICINE in lumea asta poate sa iti fie prieten, chiar daca poate in cazul anumitor persoane, nu se pune vorba de nimeni, dar ca fapt concret, orice si oricine are posibilitatea sa aiba orice prieten happy

Probabil cei care spun ca nu, nu au big grin

| Emma30555 a răspuns:

Este posibila dar s-ar putea sa fie și o atracție și cei doi sa si reprime aceste gânduri de dragul prietenei.

| mont a răspuns:

Da, este foarte posibila prietenia dintre un băiat și o fata! Zic asta din experiența personală!

Răspuns utilizator avertizat
| tzionut a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu Ofiinta. Dpmdv nu exista prietenie intre sexe diferite. Dar e experienta mea de viata nu a ta. Tu poti incerca, dar mereu se va dori sa se ajunga la mai mult.
Chiar daca doar o data, sau din intamplare, sau consolare... Am vazut atatea variante...

| Ofiintă a răspuns (pentru tzionut):

Dar în continuare este doar punctul tău de vedere și doar experienta ta. Asta nu înseamnă că implicit reflectă și adevărul.
Dacă tu n-ai avut parte, asta nu inseamnă că nu ar exista.
La rândul meu, vorbesc din experientă personală. Dar evident, eu sunt eu.

| CravataAlbastra a răspuns:

Da! Eu cred in prietenia dintre in baiat si o fata, de ce nu s-ar putea? Si barbatul si femeia sunt oameni. Intre 2 oameni se poate crea o relatie de prietenie. Acum depinde si de la caz la caz bineinteles, uneori se poate alteori nu. Dar la modul general, da s-ar putea.

| Glenky a răspuns:

Evident ca e posibila.

| Lare13M a răspuns:

O sa raspund la intrebarea asta de cate ori o sa o vad! Raspunsul este: da, da, da, da, da, da. Normal ca exista. Nu toti baietii si nu toate fetele se gandesc la sex atunci cand au o prietenie. Daca stabilesti asta de la inceput, nu are de ce sa nu mearga. Crede-ma ca mai bine te intelegi cu o persoana de sex opus intr-o prietenie, mereu. Renuntati la ideile cu ``nu`` ca intervin sentimentele, nu intervine nici un sentiment, decat de atasament si iubire prieteneasca, ok? Eu am o prietenie de 15 ani cu un baiat, si niciodata nu a fost nimic mai mult intre noi decat sincera prietenie, e ca un frate pentru mine si eu ca o sora pentru el. ambii cu relatii, si e totul ok si frumos. pe bune acum, aveti niste conceptii aiurea rau