| fgzsjhguj a întrebat:

Dupa parerea voastra ce inseamna "prietenia"?

Răspuns Câştigător
| heavenn a răspuns:

Prietenia este ceva de care avem nevoie cu totii. Prieteni putem sa ne facem usor si relatiile de prietenie se pot sfarsi la fel de usor. De aceea, trebuie sa ne alegem prietenii cu grija, de pe urma carora avem ceva de invatat. Prietenia se bazeaza pe respect si incredere. "Prieten" este acela caruia ii putem spune orice, care ne sprijina si ne ajuta.
Pupici :*:*

4 răspunsuri:
| Sarahh a răspuns:

Prietenia pentru mine e o legatura intre doua persoane...aceasta legatura e bazata pe afectiune,ajutor reciproc,sentimente de amicitie,sinceritate... mai jos ai o definitie a prieteniei.din punctu meu de vedere:

Prietenie= Sentiment de simpatie, de stimă, de respect, de atașament reciproc care leagă două persoane; legătură care se stabilește între persoane, pe baza acestor sentimente; amiciție, prieteșug. ♦ Atitudine plină de bunăvoință, prietenoasă față de cineva. ♦ Legătură între grupuri sociale, între popoare, între țări bazată pe aspirații, năzuințe, interese comune.

| Aylee a răspuns:

Sinceritate, sprijin, ceva gen a 2-a familie.

| justinmihaela a răspuns:

Este un sentiment foarte placut care te invaluie atunci doar atunci cand simti ca ai prieteni adevarati care te sustin la bine dar si la greu care iti sunt alaturi cand ai nevoie...e asemanatoare cu iubirea intr-un fel ...repet:acest sentiment il simti doar cand ai prieteni adevarati.

| Allediana90 a răspuns:

Pentru mine prietenia este un lucru sfant ce se bazeaza pe sinceritate si sprijin.dar mai ales pe incredere. sper ca te-am ajutat.tongue