| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Cu o seara in urma am fost la prietena si am dormit ea a dorit sa facem dragoste eu eram impotriva nu eram gata pentru asta. Am cedat dar nu am facut tocmai dragoste. Am "introdus" virful uneltei in vaginul ei,ea este virgina si asta mi-a fost cel mai frica. Nu am ejaculat in ea deloc,dar vreau sa stiu daca poate aduce la dezvirginarea ei, dupa spusele ei cind a fost la baie a fost tot ok... si mereu ii intirzie ciclu mi-a spus ca nu-i stabil si sa nu imi fac griji. Vreau sa stiu daca sunt riscuri de a pati ceva eu sau ea si cum sa ma pregatesc data viitoare sa nu mai fiu asa stresat si sigur pe sine.

P.S: Eu la fel sunt virgin si avem ambii 17 ani!
Rog seriozitate
Multumesc mult pentru sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Nu! Nu exista nici un risc.

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce unealta ai folosit? micunealta secreta sau cheia de 14?

| Nemessys a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Amuzant... brb ma duc sa rad laughing

| seth2016 a răspuns:

Virginitatea e un concept cultural, nu medical. Daca ati avut relatii sexuale (cu varf, sau fara varf) nu mai sunteti virgini.

Virginitatea nu are nimic de a face cu himenul. Suntem in 2016, nu in 1716.
Dar, fiind un concept cultural puteti interpreta situatia asa cum vreti. Puteti considera ca sunteti virgini pana la prima penetrare mai serioasa.

Lichidul pre-ejaculator poate contine spermatozoizi intre ejaculari. Ii culege de pe drum daca ai ejaculat inainte.

Coitus interruptus este riscant. Sansele sunt de 4% cand penisul este scos la timp si 27% cand este scos cu intarziere.

Risc exista si ar trebui sa fiti mai prudenti. Sarcina nedorita inseamna probleme in familie, abandon scolar, abandonul copilului in spital, excluziune sociala.

Ar fi bine sa mergeti la un cabinet de planificare familiala ca sa intelegeti mai bine riscurile si sa stiti ce aveti de facut in cazul in care are loc un accident si/sau fata ramane insarcinata. Consultatia e gratuita, iar daca aveti peste 16 ani puteti merge fara parinti. Probabil va primeste oricum sa stati de vorba si daca nu aveti 16 ani.

| deea3507 a răspuns:

Nu mai sunteti virgini niciunul acum