| ionutolteanu a întrebat:

Am facut "dragoste" cu iubita mea duminica seara. Eu mi-am introdus penisul in vaginul ei{era virgina pana atunci} si am stat asa 3-4 minute dupa care am incetat totul. Exista riscul ca ea sa fie insarcinata avand in vedere ca:
1) era in a 5 a zi de la ciclu
2) am facut totul neprotejat
3) nu am ejaculat in ea
Zic toate aceste lucruri pentru ca stiu ca penisul elimina un lichid care nu este spermatozoidul in timpul "agitatiei". va rog frumos.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea, 0% sa fie bortoasa, mai ales ca ati facut in perioada nefertila, dar ca sfat te cam joci cu focul, acum ai avut noroc, dar data viitoare din cauza placerii poate nu vei simti si vei scapa sperma si apoi va distrugeti viitorul amandoi

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care esti ferm convins ca iti poti coordona ejacularea si ai reusit sa nu lasi sperma in vaginul fetei dispare posibilitatea de a se forma o sarcina mai ales ca sexul s-a petrecut si in afara perioadei fertile. Data nu este suficient de bine precizata deoarece ziua a 5-a poate fi eventual dupa menstruatie (ciclu inseamna cu totul altceva, este perioada de timp dintre 2 menstruatii consecutive). In orice caz in primele zile de dupa menstruatie, asa cum reiese din intrebarea ta, probabilitatea instalarii unei sarcini este de max 3-5%.

| neutrino a răspuns:

Da, exista acest risc pentru ca celui mic ii sunt suficiente 3-4 minute pentru a-si face de cap, el fiind mult mai istet decat cred multi. Ce-i drept, ea fiind pe ciclu, riscul sarcinii este mai mic, dar el exista!

| Emilian65 a răspuns:

Daca treaba este asa cum zici tu, nu sunt sanse de a fi gravida.

| Belluuu a răspuns:

Totusi un mic test de sarcina te mai poate usura happy