| ClonaHappy a întrebat:

Cum ar trebui sa incep o conversatie pe Facebook cu o fata pe care nu o cunosc? Pe scurt, cum sa ma bag in seama cu ea? Chiar o plac si vreo sa incep conversatia cu "Buna" si dupa... magia! Daca ma intelegeti! big grin

9 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună. Îi zici " bună" " putem forma o conversație?" Să nu o abordezi cu complimente multe. Fi tu însuți. Și zi-i că e drăguță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de unde stii ca o placi daca nici nu o cunosti? Daca tu crezi ca e frumoasa nu inseamna ca o placi. Sa stii ca in ziua de azi multe fete se folosesc de frumusetea lor in scopuri egoiste, chiar daca acea frumusete le-a fost data de Dumnezeu.

| ClonaHappy explică (pentru anonim_4396):

1. Si eu am vazut Saw, toate 7, astept 8! big grin
2. Ai dreptate in ceea ce ai zis, dar de asta am intrebat pe TPU, ca tipa arata bine, nu foarte, dar bine. Daca era sa ma bag pe o copila, iti dai si u seama ca ele... s-ar fi bagat mai mult in seama cu mine.

| Denis777 a răspuns:

Hey

| Adita1988 a răspuns:

Frate asculta la mine aici, bagate in seama cu ea intai cu comentari la poze diverse pe care le are ea pe profilwinking si pe urma vezi cum reeactioneaza, te bagi in seama si pe chat big grin, astept raspuns sa imi zici cum iti merge happy

| TheJoint a răspuns:

Pai,daca ar fi ca mie sa mi se intample, mi-ar placea ca cel ce incepe conversatia sa fie mai diferit, fara 'buna, ce faci?'.E sec, dar cateodata, pentru unele, e de ajuns.Incat nu o cunosti, si probabil nici ea pe tine, incepe cu ceva amuzant, orice ce se leaga de moment si poti scoate o replica amuzanta sau interesanta.Fii original, cred ca incerc sa spunhappy. Uite, ca sa te lamuresc, in caz de nu ai inteles ce am vrut sa spun, iti dau un exemplu.Sa zicem ca e ziua respectivei, iar respectivul se baga in seama folosind ceva de genu:'Si cand ma scoti la un suc?'. Poate ca pare ca e marlan si e pus pe vrajeala, dar fiecare interpreteaza dupa bunul plac si a fost un exemplu, poate prost dupa alte gusturi.Acum depinde si de gusturile fetei, poate ii place un simplu 'buna', sau o abordare mai spontana, mai diferita.Bafta happy

| ClonaHappy explică:

Ai cautat asta pe Google? Serios ma...