| anonim_4396 a întrebat:

cum as putea sa uit o fata. pe care o plac dar a refuzat..nu mai ma pot uita la nicio fata pentru ca nu mai ea imi sta in gand chiar daca a refuzat si este normal ca la 17ani sa nu fi avut primul sarut si nici vreo iubita?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu mai cauta sa-ti creezi singur complexe, faptul ca nu ai avut vreo iubita sau primul sarut la 17 ani nu e o mare nenorocire.
Omul traieste in medie 87 de ani,tu n-ai trait nici pe sfert si deja te plangi de ghinion.
Te grabesti.
Nu te stradui sa te compari cu prieteni si colegi,pentru ca fiecare om e unic si irepetabil,asa cum esti si tu. Unic.
Se va gasi fata potrivita care,la randul ei,te va considera unic si nu va dori sa te schimbe cu un altul pentru nici in lume!
Pana la ea,insa,vei avea parte de zeci de experiente,unele mai amare,altele mai dulci,nu e cazul sa disperi de la prima,te risipesti de pomana.
Petrece-ti timpul liber cu prietenii si facand lucruri care-ti plac cu adevarat,in asa fel incat sa uiti afrontul adus de refuzul fetei.
Umple-ti mintea cu orice,doar ca sa uiti,refuza cu incapatanare sa te mai gandesti la acest aspect.
Si,usor indiferent,aflat in lumea ta,vei descoperi ca fetele vor parea cumva mai interesate de persoana ta.
Indiferenta atrage,sa stii.
Revino-ti cat poti mai rapid si echilibreaza-te, nu se stie ce alta fata ofteaza dupa tine si tu nici macar nu o vezi, preocupat cum esti sa suferi in urma primului refuz!
Hai, curaj, viata continua!
happy

| neutrino a răspuns:

Pentru unii este normal, pentru altii nu.

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns:

La 17 ani nu prea este normal sa nu ai primul sarut sau vreo iubita dar in fine...sau o fii normal asta nu stiu fiindca am 13 ani si deja am avut 2 iubite...AM AVUT, deoarece am si eu aceeasi problema o fata m-a uitat dar eu nu, sfatul meu este sa stai cat mai mult cu baietii si sa vedeti de treaba, lasand fetele la o parte. Nu te speria o sa vina si vremea ta, nu o sa stai singur toata viata laughing Cam profund pentru 13 ani dar asta e big grin Succes :*